Wpis z mikrobloga

@ToNieOn: akurat praktycznie wszystkie nowoczesne czołgi ruskie sa przebadane wzdłuż i wszerz-Rosja po rozpadzie ZSRR, spłaciła podżyczki od Korei PŁD sprzetem wojskowym, najnowoczesniejszym jaki mieli wtedy na stanie T80u

Rosja od poczatku lat 90 nie klepie żadnych nowych czołgów, to wszystkie inne maszyny produkowane po tej dacie wszystko modyfikacje T80-u , ktore roznia sie elektronika, optyka i komponentami pojedycznymi. Tak jestem ignorantem od wojskowych technikaliów i upraszczam,ale dla zachodnich agencji wywiadowczych
@nobrainer T80 ruskie to chyba rozwinięcie jednak wprost techniki z Charkowa więc USA wystarczy że dzwoni do Kijowa teraz i mają plany metryczne a za skrzynkę amunicji do Himarsa gratis na imperialne wszystko przeliczą.

T90 to rozwinięcie T72 z chyba Niżnego Tagiłu i chyba najlepsze co mieli Amerykanie od A do Z to rozpiski T72A i M z Gliwic.
@eloyard: napisałem że jestem ignorantem wojskowym- powtórzyłem czyjąś myśl- którą usłyszałem w jakimś podcascie , spodobał mi się podział software/hardware czołgu i co jest ważne dla zachodniej techniki