Wpis z mikrobloga

Chciałbym poświęcić najbliższe 2 lata (25-30h/tydz) na naukę #programowanie

Czy jest możliwe opanowanie w tym czasie minimum wymaganego dla dostania pierwszej pracy?

Od czego zacząć/w którą stronę robić specjalizację, jeśli priorytetem jest dla mnie elastyczność i możliwość pracy zdalnej będąc np w innym kraju?

Zaciekawiło mnie Cyber Security oraz Cloud Engineering co o tym sądzicie?

#programista15k #pytanie
  • 19
  • Odpowiedz
@fkdreamer0: Jak faktycznie tyle przesiedzisz to po pół roku możesz spokojnie już zacząć wysyłać CVki, przy odrobinie szczęścia można się już załapać - no ale też zależy w co finalnie pójdziesz
  • Odpowiedz
pytanie czy dasz radę tak długo ciężko nad tym pracować i się nie poddać.


Dokładnie. Twój post powinien brzmieć "Od roku pracuję 25-30h/tydz". Bo na razie to takie gdybanie z głową w obłokach.
  • Odpowiedz
Cyber Security oraz Cloud Engineering


@fkdreamer0: obydwie działki wymagają całkiem szerokiej wiedzy z zakresu sieci/systemów/linuxa/skryptowania i nie skupiają się aż tak na programowaniu, więc jak chcesz być typowym developerem to zły strzał
  • Odpowiedz
@fkdreamer0: xd, kiedyś połowa postów tak wyglądała "czy jak będę pracował 48h dziennie to dostanę nową pracę?". Spróbój i zobacz, wszystko zależy od osobistch uwarunkowań. Co do nakładu pracy to studenci przeznaczający 10h na tydz zdobywają pracę po 2 latach
  • Odpowiedz
@fkdreamer0: ojj... ciężko będzie z kierunkami, które wymieniłeś...

dla przykładu - u mnie w firmie w aktualnym projekcie od cyber security jest zatrudniony gość, który ma wykształcenie kierunkowe z kryptologii i cyberbezpieczeństwa, wszelkie decyzje on podejmuje, typu jakie dane przekazywać między serwisami, które dane są bezpieczne do przekazywania, co i jak hashować; no generalnie nie powierzyłbym tak odpowiedzialnej pracy jakiemuś samoukowi, co wcale nie oznacza, że samouk byłby gorszy, ale jednak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fkdreamer0 Jeśli nie programujesz ciężko polecić jakiś konkretny kierunek. Nie wiadomo co Ci się spodoba. Jeśli jesteś kompletnie poczontkujacy polecam jakiś dobrze zaprojektowany język programowania ogólnego przeznaczenia np. Python.

Kiedy zaczynam naukę programowania uczymy się i języka i faktycznego programowania zatem nie ma sensu utrudniać sobie życia i wskakiwać w C++.

Warto liznąć trochę algorytmiki.

W trakcie nauki warto zapoznać się z wiedzą ogólnie Informatyczną.

Wiele źródeł, nie ograniczaj się do jednego
  • Odpowiedz
@fkdreamer0: I tak i nie. Jeżeli chcesz to robić bo czujesz jakąś pasje i te 25-30h to nie będzie przymus, tylko zabawa to tak. Jeżeli chcesz to robić tylko dlatego, aby się wbić do tej branży bo jest dobrze płatna, to jak jesteś kumaty i przysiedzisz te 25-30h w tygodniu - to też raczej Ci się uda...ale wątpię, że uda Ci się wysiedzieć te 25-30h
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakieś konkretne książki / kursy poleciłbyś?


@fkdreamer0: Dokumentacja Pythona ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale serio są tam zajebiste tutoriale na start.
  • Odpowiedz
@fkdreamer0: Jeśli chodzi o Cloud Engineering to musisz sobie określić specjalizację w ramach clouda. Czyli czy chesz budować systemy BigData, AI, aplikacje web, security czy sieci i serwery. Nie da się być ekspertem w każdym z wymienionych obszarów. Wiadomo, że aby sensownie zaimplementować rozwiązanie BigData w chmurze to trzeba mieć podstawy z sieci komputerowych i bezpieczeństwa, niemniej jest różnica, gdy rozwiązanie BigData implementuje ktoś kto ogarnia Sparka, Kafkę i bazy danych,
  • Odpowiedz
@markaron: Z tego co wiem (i jakie są moje odczucia) to jednak większość DevOps to ludzie którzy ewoluowali na projektach stawiając coś na ich potrzeby (projektu) z programistów/adminów i raczej nikt nie weźmie kogoś zielonego żeby był odpowiedzialny za coś tak ważnego (i drogiego)
  • Odpowiedz