Wpis z mikrobloga

@salvador5000: Tlenek ceru używany jest do polerowania szkła ale sprawdź najpierw jak to działa na jakiejś mniej istotnej powierzchni i dopiero zabieraj się za polerowanie szyby czołowej żeby nie pogorszyć sprawy. Generalnie do polerowania lamp się nadaje do szyb tez używają tego.
@salvador5000: to są ślady z kamienia. Ja kiedyś ręcznikami papierowymi z octem ściągnąłem, ale upierdliwe to przy stosowaniu. Lepiej po prostu mechanicznie czymś zetrzeć - tlenek ceru jak wyżej albo po prostu jakaś pasta polerska bez dodatków
no i wycieraczki słabawe już też mogą swoje robić dodatkowo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@salvador5000: jest takie mleczko z soft99 glaco glass compound, miałem tak w Punto. Czyszczenie szyby najpierw płynem do naczyń a potem dokładnie dwa razy tym soft99.

Tlenek ceru w ostateczności jak nigdy nie polerowales bo będziesz miał gorzej niż obecnie jak sobie zrobisz dodatkowe hologramy i refleksy
@Norskee z miesiąc temu "polerowałem" szybę mleczkiem do czyszczenia bo chciałem się pozbyć tego kamienia. Wcześniej wyczytałem, że to właśnie kamień z wody powoduje takie smugi. Niestety nie pomogło.
@salvador5000: od tlenku ceru z daleka, bo zniszczysz szybę.
Wyczyść to octem (żeby usunąć ewentualny kamień) i benzyną ekstrakcyjną (żeby usunąć zatłuszczenie), zmień wycieraczki.
I przestań kupować najtańszy płyn do spryskiwaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)-