Wpis z mikrobloga

Śląska Wykopowa Grupa Urbexowa odwiedziła wczoraj swoje ulubione miejsce, czyli opuszczony cmentarz. Tym razem był to kirkut w Katowicach. Chociaż bardziej niż "opuszczony" pasuje chyba "zaniedbany", bo znaleźliśmy na nim nagrobki i z nowszymi datami, jak np. 2020. Miejsce bardzo klimatyczne i w miarę łatwo dostępne, jeśli ktoś lubi skakać przez płoty.

Potem postanowiliśmy zajrzeć do opuszczonej lokomotywowni. Od mojej ostatniej wizyty minęło 1,5 roku i trochę się tam pozmieniało, niestety na minus, tak jak zwykle jest w opuszczonych obiektach. Największym zaskoczeniem była jednak ochrona, którą przywrócono pewnie po niedawnych pożarach.

Społecznicy winą za to, że kompleks znajduje się w coraz gorszym stanie, obarczają PKP. - Mamy obawy, że obecny właściciel dąży do zniszczenia obiektu poprzez zaniechanie jakichkolwiek działań ochronnych - brak ochrony fizycznej, brak niezbędnych napraw, o remoncie nie mówiąc. Te dwa przypadki pożarów tez nie wydają się przypadkowe. Oba miały miejsce w dni wolne od pracy i przynajmniej ten pierwszy straż pożarna określiła jako efekt podpalenia - dodaje Krzysztof Kuchciński.

Na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie mówiono o tym, żeby lokomotywownia stała się obiektem muzealnym, ale to wiązałoby się z ogromnymi kosztami, gdyż obiekt jest w opłakanym stanie. Ponadto budynki należą do PKP i to kolej musiałaby zainwestować lub przekazać teren władzom Katowic. Na razie takich planów nie ma.


https://katowice.naszemiasto.pl/tajemnicze-pozary-dawnej-lokomotywowni-w-katowicach/ar/c3-8635187

Poprzednie wyprawy:
Areszt śledczy
Elektrociepłownia i lokomotywownia
Ośrodki wypoczynkowe
Park miniatur sakralnych
Jednostka wojskowa
Pałac
Zamek w Łapalicach
Stadnina
Fabryka szybowców
Park rozrywki

#urbex #urbanexploration #opuszczone #opuszczonemiejsca #katowice
choochoomotherfucker - Śląska Wykopowa Grupa Urbexowa odwiedziła wczoraj swoje ulubio...

źródło: comment_1663516309zgYB1RlwVk2OPOSMLPan55.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@silesianist: szczególnie jak chce się wejść na teren kirkutu w ichniejszy szabat ;)


Celna uwaga.
No ale zawsze można dogadać inny termin, no i nie wiem w sumie czy i tak po dogadaniu nie przyjdzie "cywilny" zarządza, no ale jak już pisałem, łatwiej skakać.
@lukaszmarynczak
  • Odpowiedz