Wpis z mikrobloga

Eszelony z nowym rodzajem dział toczą się już po węzłach logistycznych, eskalacja w czystej postaci. Czy @wolskiowojnie zrobi zwrotny na przesmyk strachu? Czy języczkiem u wagi będzie #zychowicz który poprzez odpowiednie traktaty i memorandum weźmie na siebie sprawiedliwe prowadzenie owej debaty?
#wojna #ukraina #rosja #bartosiak
hcbadixhc - Eszelony z nowym rodzajem dział toczą się już po węzłach logistycznych, e...

źródło: comment_1663500451EHRHNU2qYt6plJxJk4VhnY.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nigdy nie powiedział ze mamy budować armię na jego założeniach i ze to ma być ta słynna anw


@Rogovic: lobbował za ANW a jak ktoś go krytykuje to zaraz się broni "ale to tylko dyskusja". No to właśnie jest dyskusja - masz krytykę na twarz, odpowiedz.

Skąd masz pewność czyje przewidywania potencjalnego konfliktu się
  • Odpowiedz
To uniwersum jest bardzo ciekawe, ale bardzo, by zająć jakieś konkretne stanowisko brakuje mi przede wszystkim informacji jakie są główne założenia ANW.

Przeczytałem polemikę Wojczala, ale nie chce mi się poświęcać 8h czy więcej na oglądanie jakichś prezentacji SF.

Niemniej jednak zachwytu nad lekką piechotą mnie bawią, bo oparcie o nią armii w zasadzie z miejsca likwiduje jakiekolwiek zdolności ofensywne takiej armii. W zasadzie to cofamy się do I wś, tylko z
  • Odpowiedz
@aegispolis: Tam wiele rzeczy zawiodło, począwszy od źle policzonej logistyki, po złe rozpoznanie ze strony wywiadu nastrojów na Ukrainie. Atak na Kijów chociaż mógł się okazać błyskotliwy zawiódł kompletnie. No ogólnie jak pisałem wcześniej Bartosiak jak i myślę 90% reszty ekspertów przeszacowały zdolności armii FR, przypomnę tutaj, że np. Wolski opowiadał wtedy bajki o 2 i 3 rzucie mobilizacyjnym a la blitzkrieg. Bartosiak natomiast jakoś na poczatku wojny wypuścił nawet
  • Odpowiedz
Tam wiele rzeczy zawiodło, począwszy od źle policzonej logistyki, po złe rozpoznanie ze strony wywiadu nastrojów na Ukrainie.


@crash210: No to chyb wyklucza to, co powiedziałeś, że byli na to gotowi?
  • Odpowiedz
@aegispolis: No wcześniej pisałem, że na krótką wojnę mieli być gotowi według ichnich wcześniejszych założeń. Budowali armię kontraktowców, mniej liczną, ale lepiej wyekwipowaną i przeszkoloną. Myśleli, że Ukraina nie będzie się bronić, a o pomocy od NATO to już w ogóle nie śnili. Chcieli szybko zabić/pojmać Zeleńskiego, osadzić swoją marionetkę i po krzyku. Naprawdę na Kremlu kalkulowali, że cała operacja zajmie pewnie kilka dni inaczej by się w to nie
  • Odpowiedz