Wpis z mikrobloga

  • 361
Dlaczego dla nas lepiej, żeby plotki o hehe rychłej śmierci/odsunieciu Putina się nie potwierdziły?

1. Następcy Putina będą gorsi niż Putin. Niestety, mentalność rosyjskiej oligarchii oraz wojskowych jest taka, że każde układanie się z Zachodem i rezygnacja z imperialnych roszczeń, to oznaka słabości, a słabych władców w USRR się likwiduje.

Nawet Nawalny jest neoimperialistą, z mocarstwowym snem. Na Zachodzie może być odbierany inaczej, tylko dlatego że siedzi w łagrze.

2. Następca Putina może udawać ugodowego liberała (vide Miedwiediew kiedyś), po to by stara Europa dręczona problemami wróciła do business as usual. Dla Polski i Europy śr wsch taki układ to tragedia.

3. Rosja Putina będzie pariasem i dla nas to na rękę. Po bolesnym uniezależnieniu się Europu od surowców z Rosji, ten kraj ma dwa wyjscia: życie pod butem Chin a może i Indii albo rozkład i rozpad. Obie wersje są dla nas bardzo dobre. Nawet przekazywanie surowców na bliski i daleki Wschód nigdy nie zastąpi Rosji układu gospodarczego z krajami Zachodu.

4. Wymiana Putina na sensownego przywódcę-reformatora, który postawi Rosję na nogi i zlikwiduje korupcję, również w armii, to dla nas bardzo zła wiadomość, bo patrz punkty 1 i 2.

Ergo: long live, Vladimir. W znoju i gnoju, ale twoje szachy 5D doprowadziły do drastycznego wzrostu pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie i faktycznie powstanie osobny, militarno-gospodarczy sojusz Polski, UK, USA, Bałtów, Skandynawów, Finlandii i Ukrainy, to jesteśmy nie do ruszenia. Również przez politykę starej części UE.

#rosja #ukraina #wojna #ue #usa #geopolityka #gospodarka
źródło: comment_166348939790ZRuEr9hIztYf5IiEakWp.jpg
  • 64
Dla Polski powrót Rosji na arenę międzynarodowa to bardzo zła wiadomość.


@biesy: Rosja wróci na arene miedzynarodowa nawet przy Putinie po jakims czasie od zakonczenia wojny. Dziwi mnie takie poparcie dla Putina, który atakuje inne kraje, nakazuje zabijac i przeprowadzac zamachy w krajach NATO.
Wysadzą coś w Polsce to dalej bedziecie twierdzić, że jest dobry dla Polski?
@szurszur dlatego tłumaczę Ci, że liberał demokrata w Rosji nie będzie nigdy rządził. Efekt braku katharsis politycznego, jakie przeżyły Niemcy po upadku III Rzeszy.

Bez wymiany większości elit, generałów, inteligencji, która wpływa na nastroje i poglądy Rosjan, kolejni władcy tego kraju będą Putinami, bo muszą nimi być, żeby utrzymać się u władzy.

Wiara w to ze przyjdzie Nawalny i nagle Rosja stanie się ostoją tolerancji i demokrscji, to mrzonki.

Jeżeli będzie próbował
Nie powiedział, że go odda w okresie euforii Rosjan i blisko 100 % poparcia dla aneksji, bo byłoby to wtedy samobójstwo polityczne.


@szurszur: To jedna interpretacja. Druga jest taka, że w tamtym okresie radośnie wyzywał Ukraińców od chachłów, co sugeruje, że mógł zwyczajnie nie mieć problemów z aneksją rosyjskich w jego mniemaniu ziem, odbierając je niegodnemu narodowi.
dlatego tłumaczę Ci, że liberał demokrata w Rosji nie będzie nigdy rządził.


@biesy: A gdzie tak tu twierdziłem?

Wiara w to ze przyjdzie Nawalny i nagle Rosja stanie się ostoją tolerancji i demokrscji, to mrzonk


@biesy: Nie pisałem, że tak sie stanie. Od dawna twierdze, że Nawalny nawet w uczciwych wyborach nie ma szansy na objecie władzy.
Dyskutuj z tym co napisałem, a nie z tym co sam sobie wymyślisz.
@szurszur ja nie twierdzę, że on jest dobry dla Polski. Ja twierdzę, że Rosja za jego panowania miała być mocarstwem, a jest tekturowym tygrysem, który dostaje łupnia od ułamka sił NATO w Ukrainie.

Jest też upokarzany przez kolejnych sojuszników.

Słaba Rosja to dobra wiadomość dla Polski. Reformowana Rosja, to powrót do energetycznego dealu z Zachodem, zepchnięcie znaczenia Polski na dalszy plan, bo przestaje być państwem frontowym.

A jeżeli wierzysz ze te elity,
Druga jest taka, że w tamtym okresie radośnie wyzywał Ukraińców od chachłów, co sugeruje, że mógł zwyczajnie nie mieć problemów z aneksją rosyjskich w jego mniemaniu ziem, odbierając je niegodnemu narodowi.


@Kazimierz_Przerwa-Obiadowa: Nie sugeruje tego użycie słowa chachoł tak samo jak użycie słowa brytol przez Wolskiego nie sugeruje jego pogardy i wrogosci wobec tego kraju, bo jest wrecz przeciwnie. A mimo to nagminnie mówi brytol.
A jeżeli wierzysz ze te elity, które obecnie rządzą Rosja wyzbeda się mocarstwowych ciągotek, go gratuluję naiwności.

@biesy: Znowu przypisujesz mi twierdzenia, których nie napisałem. Nie jestes w stanie prowadzic uczciwie dyskusji tylko musisz manipulowac?

ja nie twierdzę, że on jest dobry dla Polski.


@biesy: Twierdzisz, że lepszy niż inni.

Słaba Rosja lepsza dla Polski zagraża wojna i osłabia wydatnie nasza gospodarke, odstrasza inwestorów, zwieksza emigrację Polaków itp.
@szurszur lol, no to wyrażaj się jasno, bo zaczynasz mnie wkurzać. Jeżeli za tym co piszesz nie idzie głębsza mysl, która można interpretować, to naucz się przekazywać swoje poglądy wyraźnie, a nie kazac zgadywać i obrażać się jak ktoś nie trafi w to co tam sobie w głowie założysz.

A te manipulacje to odszczekaj, bo do rozmowy sam się włączyłeś, kolego.

I nie, Putin nie jest "lepszy niż inni", Putin to wróg
lol, no to wyrażaj się jasno, bo zaczynasz mnie wkurzać. Jeżeli za tym co piszesz nie idzie głębsza mysl, która można interpretować, to naucz się przekazywać swoje poglądy wyraźnie, a nie kazac zgadywać i obrażać się jak ktoś nie trafi w to co tam sobie w głowie założysz.


@biesy: Co? Przecież ja własnie wyraźnie i jasno odosiłem się do zacytowanych Twoich wypowiedzi. Nie przedstawiałem swoich pogladów tylko fakty o Nawalnym.
Ty
napisałem o nim w takim kontekście że nawet najbardziej libeteralny z punktu widzenia Rosji I Zachodu polityk, jest nadal imperialistą,


@biesy: To zły przykład wybrałeś, bo Nawalny nie jest ''najbardziej'' w tych kategoriach. Jest po prostu obecnie najbardziej znany.
@biesy: czyli Ukraińcy mogą być nadal mordowani, ale Putin niech zostanie, bo nam się to bardziej opłaca...
Równie dobrze można napisać, że Francja powinna spuścić bombę atomową na Berlin. Wtedy pozycja Polski jeszcze bardziej wzrośnie ¯\_(ツ)_/¯
@biesy: nie istnieje Rosjanin który mógłby zastąpić putina. Nie pojawi się żaden przywódca który dopuści do tego czego my chcemy,rozpadu rosji. Nawalny nawet gdyby imperialista nie był, a jest, nie pozwoliłby do osłabieniach pozycji rosji w świecie ,co jest oczywiste. My byśmy nie chcieli żeby Polska osłabła na arenie międzynarodowej więc nie widzę powodu żeby tam się nie pojawił ktoś,kto powie "zniszczmy albo osłabmy rosje "
W rosji rządzi się darmowymi
@Gufeczek w Rosji? Tak, lubię. Powiem więcej, chciałbym żeby byli jeszcze biedniejsi. A najlepiej gdyby ich państwo się rozpadło i oddało wolność zniewolonym przez ZSRR narodom.
@biesy walki narodowościowe są dystrakcja od walk klasowych, człowiek niezależnie od tego czy jest Polakiem czy Rosjaninem posiada takie same prawa. Niestety ci ludzie karmieni latami propagandy nienawidzą się nawzajem.
a ten wywiad byl dla kogo? Na rynek wew. czy na zagranicę?


@trzydrzwiowypentaptyk: Wejdz sobie na jakiś kanał youtube (bo przeciez w rosyjskiej tv miał bana od lat) Nawalnego lub jego ludzi i przegladaj nagrania na rynek wewnetrzny z ostatnich lat w poszukiwaniu nawoływań do budowy imperializmu itp. Powodzenia.
@biesy cywilizowanej kultury które pozyskała swoje bogactwo poprzez grabież dóbr. Łatwo mieć wyższość moralną gdy się siedzi w złotym palacu. Bieda rodzi patologię, nieważne czy globalnie czy lokalnie
@trzydrzwiowypentaptyk: Wiesz z ktorego to roku? Kiedyś Tusk chciał zlikwidowac Senat a potem zrezygnował. Czy wiec uważasz, że nadal chce go zlikwidowąc na podstawie wypowiedzi sprzed kilkunastu lat?
Nadal uważasz, że PO to partia prawicowa, bo przeciez taka była w momencie powstania?
Giertych to nadal ultrakonserwatywny narodowiec?
Nawalny przed laty skakał po srodowiskach chcac sie wybić czyli robił to samo co masa polskich polityków. Już lata temu poszedł jednak w liberalizm
@szurszur: bycie określonym jako liberał w Rosji to nie to samo co nasze rozumienie liberalizmu, zdajesz sobie z tego sprawę? Nawalny ma problem z oddaniem Krymu, jakimś magicznym sposobem przeżył zamach wykonany przez FSB mimo spędzenia kilku dni po zamachu w Rosji, a potem do niej wrócił, doskonale wiedząc, że go zamkną a teraz twittuje przez swojego adwokata. Jeśli nie śmierdzi to układem i kontrolowaną opozycją to nie wiem czym to
@trzydrzwiowypentaptyk: Zdaje sobie sprawe, a co do oddawania krymu już napisąłem wyżej. każdy kto w momencie eufori po aneksji zaoferowałby oddanie go byłby skonczony. Przypominam ,ze jedyny deputowany jaki za aneksją nie zagłosował uciekł z Rosji.

akimś magicznym sposobem przeżył zamach wykonany przez FSB mimo spędzenia kilku dni po zamachu w Rosji, a potem do niej wrócił, doskonale wiedząc, że go zamkną a teraz twittuje przez swojego adwokata. Jeśli nie śmierdzi
@I_am_the_liquor czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem? No chyba ze uważasz, że likwidacja Putina zakończy wojnę.

Wtedy to XD bo znaczy, że nie masz pojęcia o temstach na które się wypowiadasz.

@Gufeczek biedni Rosjanie, już popłakaliśmy razem z papieżem Franciszkiem. Lepiej?