Wpis z mikrobloga

  • 361
Dlaczego dla nas lepiej, żeby plotki o hehe rychłej śmierci/odsunieciu Putina się nie potwierdziły?

1. Następcy Putina będą gorsi niż Putin. Niestety, mentalność rosyjskiej oligarchii oraz wojskowych jest taka, że każde układanie się z Zachodem i rezygnacja z imperialnych roszczeń, to oznaka słabości, a słabych władców w USRR się likwiduje.

Nawet Nawalny jest neoimperialistą, z mocarstwowym snem. Na Zachodzie może być odbierany inaczej, tylko dlatego że siedzi w łagrze.

2. Następca Putina może udawać ugodowego liberała (vide Miedwiediew kiedyś), po to by stara Europa dręczona problemami wróciła do business as usual. Dla Polski i Europy śr wsch taki układ to tragedia.

3. Rosja Putina będzie pariasem i dla nas to na rękę. Po bolesnym uniezależnieniu się Europu od surowców z Rosji, ten kraj ma dwa wyjscia: życie pod butem Chin a może i Indii albo rozkład i rozpad. Obie wersje są dla nas bardzo dobre. Nawet przekazywanie surowców na bliski i daleki Wschód nigdy nie zastąpi Rosji układu gospodarczego z krajami Zachodu.

4. Wymiana Putina na sensownego przywódcę-reformatora, który postawi Rosję na nogi i zlikwiduje korupcję, również w armii, to dla nas bardzo zła wiadomość, bo patrz punkty 1 i 2.

Ergo: long live, Vladimir. W znoju i gnoju, ale twoje szachy 5D doprowadziły do drastycznego wzrostu pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie i faktycznie powstanie osobny, militarno-gospodarczy sojusz Polski, UK, USA, Bałtów, Skandynawów, Finlandii i Ukrainy, to jesteśmy nie do ruszenia. Również przez politykę starej części UE.

#rosja #ukraina #wojna #ue #usa #geopolityka #gospodarka
biesy - Dlaczego dla nas lepiej, żeby plotki o hehe rychłej śmierci/odsunieciu Putina...

źródło: comment_166348939790ZRuEr9hIztYf5IiEakWp.jpg

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
@biesy: Skrytykował aneksje Krymu jako złamanie prawa miedzynarodowego. Nie powiedział, że go odda w okresie euforii Rosjan i blisko 100 % poparcia dla aneksji, bo byłoby to wtedy samobójstwo polityczne.
To byłoby dla niego jeszcze gorsze niż gdyby teraz Tusk wyszedł i powiedział, że odda Zydom cały majatek.
  • Odpowiedz
Dla Polski powrót Rosji na arenę międzynarodowa to bardzo zła wiadomość.


@biesy: Rosja wróci na arene miedzynarodowa nawet przy Putinie po jakims czasie od zakonczenia wojny. Dziwi mnie takie poparcie dla Putina, który atakuje inne kraje, nakazuje zabijac i przeprowadzac zamachy w krajach NATO.
Wysadzą coś w Polsce to dalej bedziecie twierdzić, że jest dobry dla Polski?
  • Odpowiedz
via Android
  • 56
@szurszur dlatego tłumaczę Ci, że liberał demokrata w Rosji nie będzie nigdy rządził. Efekt braku katharsis politycznego, jakie przeżyły Niemcy po upadku III Rzeszy.

Bez wymiany większości elit, generałów, inteligencji, która wpływa na nastroje i poglądy Rosjan, kolejni władcy tego kraju będą Putinami, bo muszą nimi być, żeby utrzymać się u władzy.

Wiara w to ze przyjdzie Nawalny i nagle Rosja stanie się ostoją tolerancji i demokrscji, to mrzonki.

Jeżeli będzie próbował
  • Odpowiedz
dlatego tłumaczę Ci, że liberał demokrata w Rosji nie będzie nigdy rządził.


@biesy: A gdzie tak tu twierdziłem?

Wiara w to ze przyjdzie Nawalny i nagle Rosja stanie się ostoją tolerancji i demokrscji, to mrzonk


@biesy: Nie pisałem, że tak sie stanie. Od dawna twierdze, że Nawalny nawet w uczciwych wyborach nie ma szansy na objecie władzy.
Dyskutuj z tym co napisałem, a nie z tym co sam sobie wymyślisz.
  • Odpowiedz
via Android
  • 29
@szurszur ja nie twierdzę, że on jest dobry dla Polski. Ja twierdzę, że Rosja za jego panowania miała być mocarstwem, a jest tekturowym tygrysem, który dostaje łupnia od ułamka sił NATO w Ukrainie.

Jest też upokarzany przez kolejnych sojuszników.

Słaba Rosja to dobra wiadomość dla Polski. Reformowana Rosja, to powrót do energetycznego dealu z Zachodem, zepchnięcie znaczenia Polski na dalszy plan, bo przestaje być państwem frontowym.

A jeżeli wierzysz ze te elity,
  • Odpowiedz
Druga jest taka, że w tamtym okresie radośnie wyzywał Ukraińców od chachłów, co sugeruje, że mógł zwyczajnie nie mieć problemów z aneksją rosyjskich w jego mniemaniu ziem, odbierając je niegodnemu narodowi.


@Kazimierz_Przerwa-Obiadowa: Nie sugeruje tego użycie słowa chachoł tak samo jak użycie słowa brytol przez Wolskiego nie sugeruje jego pogardy i wrogosci wobec tego kraju, bo jest wrecz przeciwnie. A mimo to nagminnie mówi brytol.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szurszur wyciągam wnioski z tego co napisałeś. Jeżeli te wnioski są inne, to trochę mowa trawa z twojej strony i nie wiem o co ci chodzi:).
  • Odpowiedz
A jeżeli wierzysz ze te elity, które obecnie rządzą Rosja wyzbeda się mocarstwowych ciągotek, go gratuluję naiwności.

@biesy: Znowu przypisujesz mi twierdzenia, których nie napisałem. Nie jestes w stanie prowadzic uczciwie dyskusji tylko musisz manipulowac?

ja nie twierdzę, że on jest dobry dla Polski.


@biesy: Twierdzisz, że lepszy niż inni.

Słaba Rosja lepsza dla Polski zagraża wojna i osłabia wydatnie nasza gospodarke, odstrasza inwestorów, zwieksza emigrację Polaków itp.
  • Odpowiedz
via Android
  • 18
@szurszur lol, no to wyrażaj się jasno, bo zaczynasz mnie wkurzać. Jeżeli za tym co piszesz nie idzie głębsza mysl, która można interpretować, to naucz się przekazywać swoje poglądy wyraźnie, a nie kazac zgadywać i obrażać się jak ktoś nie trafi w to co tam sobie w głowie założysz.

A te manipulacje to odszczekaj, bo do rozmowy sam się włączyłeś, kolego.

I nie, Putin nie jest "lepszy niż inni", Putin to wróg
  • Odpowiedz
lol, no to wyrażaj się jasno, bo zaczynasz mnie wkurzać. Jeżeli za tym co piszesz nie idzie głębsza mysl, która można interpretować, to naucz się przekazywać swoje poglądy wyraźnie, a nie kazac zgadywać i obrażać się jak ktoś nie trafi w to co tam sobie w głowie założysz.


@biesy: Co? Przecież ja własnie wyraźnie i jasno odosiłem się do zacytowanych Twoich wypowiedzi. Nie przedstawiałem swoich pogladów tylko fakty o Nawalnym.
Ty
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@szurszur poza tym, o czym my tu gadamy, skoro Putina jeżeli już zastąpi Patruszew, a on forsuje pelnoskalowy konflikt z Ukrainą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@szurszur napisałem o nim w takim kontekście że nawet najbardziej libeteralny z punktu widzenia Rosji I Zachodu polityk, jest nadal imperialistą, bo bez tego niemiałby żadnego poparcia w Rosji.

Clue mojego wpisu to raczej nie nawalny tylko gorsza wersja Putina na carskkm tronie, czyli ww Patruszew.
  • Odpowiedz
napisałem o nim w takim kontekście że nawet najbardziej libeteralny z punktu widzenia Rosji I Zachodu polityk, jest nadal imperialistą,


@biesy: To zły przykład wybrałeś, bo Nawalny nie jest ''najbardziej'' w tych kategoriach. Jest po prostu obecnie najbardziej znany.
  • Odpowiedz