Wpis z mikrobloga

@Voltaire: Wygląda na to, że wpis został usunięty, więc pozwolę sobie odpowiedzieć Ci tutaj:

ja tam bym brał od Kwasiora, Kwasior swój chłop


@Voltaire: No swój, swój, nic do Kwasiora nie mam. Ale u Pascala podoba mi się deglasowanie cebulki bulionem i białym winem, lepszy gatunek sera, wykorzystanie tymianku.
No i Kwasior lubi czasami mocno słodkie dodatki, co akurat niezbyt mi pasuje. Na pewno wiele osób będzie zadowolonych z jego potraw, ale do cebuli bardziej pasuje mi wytrawne wino niż pitny miód.
Kiedyś postanowiłem spróbować jego pomysłów na golonki marynowane w słodkich dżemach.
Wyszło...tak sobie. Niejednemu to zasmakuje, ale to ewidentnie nie mój gust.

Zresztą tak naprawdę, którą zupę zjadłbyś chętniej?

#gotujzwykopem
paramyksowiroza - @Voltaire: Wygląda na to, że wpis został usunięty, więc pozwolę sob...

źródło: comment_1663449706AR6yEsRUkQST8rPm8Eh1Rv.jpg

Pobierz
  • 7
@paramyksowiroza: Ja to w sumie zrobiłbym crossover o który nikt nie pytał i użył półsłodkiego albo i słodkiego wina sherry. Orzechowy posmak, słodycz, nuty pochodne do serów dojrzewających (bo i wino powstaje nieco w tym stylu).
A co do zupy to się pochwalę, że dziś zrobiłem zupę krem z zielonego groszku, cebuli, pora, selera i pietruszki z dodatkiem sera typu lazur, śmietanki i mięty. Tylko zamiast masła użyłem tłuszczu kaczego do
@paramyksowiroza: Akurat miałem kaczy ( i to z normalnej wiejskiej kaczki z własnego chowu) bo opiekałem pierś przed duszeniem jej z warzywami. Pełna dowolność a wyszło bardzo dobre, piekło się w rękawie a przypadkiem rękaw pod koniec pękł i się zredukowała ilość płynów przez co smak wzmocnił.. Sos sojowy, cebula, pieczarki, marchew, wędzona papryka, granulowany czosnek, prażone orzeszki ziemne i parę innych przypraw. Zaskakująco udane połączenie. ( ͡° ͜ʖ