Wpis z mikrobloga

@Scybulko: Jedyna opcja by spacyfikować Nadniestrze to wbicie tam Rumunów lub Ukraińców. Mołdawia nie ma żadnego ciężkiego sprzętu a ich armia to 5 tysięcy lekkiej piechoty o zapewne gównianym wyposażeniu i wyszkoleniu. To Nadniestrze byłoby w stanie podbić Mołdawię a nie odwrotnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Mar3czek: No tak, masa Mołdawian chce tego paszportu, bo to klucz na Zachód. Ty jako Polak masz lepszą alternatywę xD.

W sensie rząd rumuński ciekawie rozumuje - obywatelstwo Rumunii mieszkańcom obecnej Mołdawii w 1940 zabrali Sowieci, więc ich potomkowie mogą je odzyskać.
  • Odpowiedz
@Aleksander_II: Na początku wojny przewinęło mi się przed oczami, że wzrosło mocno poparcie dla opcji unii z Rumunią.

Z drugiej strony gdy na początku lat 90 Rumunia chciała unii z Mołdawią tak z czasem to poparcie spadało bo koszt utrzymania Mołdawii dla Rumunii byłby bardzo duży i nie wiem czy nadal Rumunii byliby chętni na tą opcję.
  • Odpowiedz
. To Nadniestrze byłoby w stanie podbić Mołdawię a nie odwrotnie.


@Herubin: Nie,bo Rosjan w Naddniestrzu jest jeszcze mniej lekko uzbrojeni, to raczej siły milicyjne. Dodatkowo Tyraspol to małe miasto, tam nie ma kogo zmobilizować, nie ma gdzie uciec, ten region można przerzucić kamieniem.
  • Odpowiedz
@Vuzet_na_zimno sam nie znam języka, ale tacie kiedyś puściłem O-zone i mi tłumaczył na bieżąco. Coś tam o nieszczęśliwej miłości z tego, co pamiętam. Jeszcze jako ciekawostkę mi powiedział, że jeden ziomek z tego zespołu (na teledysku w żółtej koszulce) to jakiś dalszy kuzyn mojego ojca chrzestnego xD
  • Odpowiedz
Na początku wojny przewinęło mi się przed oczami, że wzrosło mocno poparcie dla opcji unii z Rumunią.


@Herubin: I potem błyskawicznie spadło do pozomow przedwojennych. Znowu większość mają przeciwnicy Unii.

@Scybulko Kamil Całus z ośrodka studiów wschodnich wielokrotnie tłumaczyl, że w interesie władz Mołdawii jest istnienie Naddniestrza, bo jako, że tam nie obowiązuje prawo miedzynarodowe, to to wspaniałe miejsce do rozpływania się kasy. A władze z kiszyniowa i tyraspolu
  • Odpowiedz