Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o takiej diecie na obniżenie kaloryczności?

Low carb jest w moim przypadku bez sensu, bo nie daję rady być w ketozie, a tłuszcz podbija mi kaloryczność.

Myślałem nad oparciem diety o coś takiego:

- kefir i jogurt domowy na mleku - cukier mleczny podobno jest przetworzony przez bakterie do kwas mlekowego itd. Dodatkowo nie ma mleka w proszku/zagęszczonego jak w większości produktów sklepowych.

- kapusta/ogórki kiszone z pieczonym mięsem/rybą

- kasze pełnoziarniste z jakimś blonnikiem w proszku

- chleb na zakwasie pełnoziarnisty z otrębami

- kiełki fasoli

- suplementy: magzez (piję dużo kawy), cynk, Wit. D, omega 3

Co o czymś takim myślicie? Pisze o głównych produktach, raz na jakiś czas będę jadł coś innego.

#dieta #zdrowie
  • 5
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: Kawa nie wypłukuje magnezu. Tzn. wypłukuje, ale sama w sobie ma większa zawartość magnezu niż ta która wysikasz.

Nie napisałeś jaki jest cel tej diety; ze niby obniżona kaloryczność? Jedz po prostu dużo warzyw, białka i owocow, zadbaj o nawodnienie i objętość posiłków. Wystarczy ujemny bilans kcal - wiec tutaj meritum są nie produkty a podaż kalorii w wymiarze dobowym. Nie ma tez co przesadzać z czystością michy, bo potem
  • Odpowiedz
@AVOIDME

Kawa nie wypłukuje magnezu. Tzn. wypłukuje, ale sama w sobie ma większa zawartość magnezu niż ta która wysikasz.


Po dniu pracy fizycznej + 5 kawach miałem w nocy starsze skurcze mięśni (łydek). Stąd pomyślałem że mam przez nią niedobry.
Ale to jednorazowy przypadek, nie powtórzyło się już później, ale normalnie nie pracuję fizycznie/ćwiczę.

Nie napisałeś jaki jest cel tej diety; ze niby obniżona kaloryczność?.


Wydaje mi się że pomoże mi to
  • Odpowiedz
@przegrywam_przez_miasto: To nie przez kawę, ale pewnie uboga w magnez dietę.

Nie znam się na dietetyce na tyle żeby udzielać rad ludziom ze specyficznymi problemami, ale podejrzewam, ze gdybys napisał jaki to rodzaj problemu to znalazłby się ktoś kto by Ci celniej doradził.
  • Odpowiedz
@AVOIDME rzadka choroba zapalna, prawdopodobnie autoimmunolgoiczna (ale nie jest to pewne, bo nie reaguje na typowe leczenie).

Raczej nikt nie pomoże, chciałem spróbować obniżenia kaloryczności, bo podobno działa przeciwzapalnie, a w sumie i tak jest mi już wszystko jedno czy jeszcze bardziej schudne. I tak nie mam na nic siły.
  • Odpowiedz