Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Widziałem ciekawy komentarz mirka @bigger , niestety jestem zbanowany i chciałbym tutaj za pomocą AMW pociągnąć dyskusję.

Ceny dyktuje rynek. Diagnosci sa obecnie zajebiscie poszukiwani. Jest ich malo. Starszy odchodza na emerytury a pozyskac uprawienia jest kuresko trudno . Dasz za malo to nie przyjda. Stacji w powiecie jest kilkanascie a diagnostow u nas jest z 10 w miescie.

Podoban sytuacja jest obecnie np. z technikami farmacji.


Czy faktycznie chłopaczek bez matury, sprzedający apap i durexy w aptece ma takk dobrobyt? Oczywiście pytam o technika, nie magistra.

Wszedłem na stronę z ogłoszeniami o pracę i widziałem stanowiska za 3k pln netto, za 3,5k pln netto, jedno chyba za 4k pln netto.

Czy mamy kogoś pracującego w aptece jako technik farmaucetyki , kto mógłby potwierdzić lub zaprzeczyć?

I pytanie bonusowe, zakładając że da się zarobić więcej. Czy ciężka jest taka szkoła do ukończenia?

#apteka #apteki #farmaceuta #technikfarmacji #technikfarmaceutyki #niewiemjaktootagowac #pytanie #medycyna #farmacja #zdrowie @dwa__fartuchy - koleżanka magister, ale może coś wie na te tematy :)

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6325f437041b5d4b0ba02623
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 5
Wszystko zależy gdzie, duże miasto z uczelnią medyczną i szału nie ma bo jest nadmiar magistrów i stawki dla techników i mgr są niskie, ale jakieś małe miasteczko oddalone od dużych aglomeracji i już stawka rośnie lawinowo. Szkoła jest łatwa, można zrobić weekendowo (piątek-niedziela). Teraz i na mgr były dodatkowe rekrutacje ponieważ, renoma i mit farmaceuty jako super zawodu podupadł, i nie było chętnych do studiowania.
@sadowiak dokładnie tak jak piszesz.

Małe powiatowe. Koleżanka co ma kilka aptek placi nawet za relokację z dużego miasta. Dodatki do paliwa itd.

Do tego aptek przybywa na każdym rogu kilka a uczelnie i szkoly puste.
@AnonimoweMirkoWyznania: wynagrodzenie i trudność w znalezieniu pracy dużo zależy od lokalizacji. Ja znam jedynie sytuację w Wielkopolsce i tutaj widać sporo ogłoszeń o pracę. Nie tylko w Poznaniu, ale też w okolicznych miejscowościach. Realnych wynagrodzeń niestety nie znam, ale musisz też wziąć pod uwagę to, że po technikum masz jeszcze 2 lata stażu, gdzie często płacą po prostu najniższe wynagrodzenie. Koleżanka ostatnio szukała pracy i o 4k netto jest ciężko w