Wpis z mikrobloga

Hej, czy ktoś miał może wykonywany zabieg FESS? Wiem, że muszę zrobić jakieś badania przed zabiegiem ale przez telefon ciężko mi się dogadać ze szpitalem, w którym mam mieć wykonywany ten zabieg. Na swojej stronie nic nie napisali oprócz tego, że 4 tygodnie przed zabiegiem (ja jestem jakieś 3 tygodnie przed) PROPONUJĄ zrobić endoskopię nosa wraz z pobraniem materiału do badania bakteriologicznego. Na to już się więc raczej nie załapię, chciałem dostać skierowanie od lekarki ale kurde była Ukrainką i nie wiedziała co ja do niej w ogóle mówię. W każdym razie przygotowalem sobie taki zestaw badań, coś jeszcze dodać do tych badań? Wiem, że należy jeszcze mieć badania ogólne krwi ale wziąłem sobie tydzień temu wyniki ogólne jak oddawałem krew.

#medycyna #lekarz #pytaniedoeksperta
Syn_Krzysztofa - Hej, czy ktoś miał może wykonywany zabieg FESS? Wiem, że muszę zrobi...

źródło: comment_1663412380YG5OJ5lqkXFQyZfW7GaLm3.jpg

Pobierz
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Syn_Krzysztofa: z tego co wiem, to potrzebne jest zazwyczaj podwójne oznaczenie grupy krwi (jak w krwiodawstwie), ale głowy nie dam

mimo ze mam grupę krwi w książeczkę krwiodawstwa wbitą


Z tego co pamiętam, to grupa krwi w książeczce hdk jest prawnie wiążąca (tak jak krew karta). Dopytaj w tej klinice o to, bo może nie będziesz musiał robić prywatnie oznaczenia
@Syn_Krzysztofa: Jeszcze glikemię na czczo i CRP można zrobić jak chcesz mieć komplet, ale ogólnie te wszystkie badania powinni ci zrobić po przyjęciu na oddział. Jeżeli będziesz miał robione FESS pod znieczuleniem ogólnym i masz w miarę aktualne RTG klatki piersiowej (nie starsze niż 2 lata), to weź ze sobą opis.
@Smartass: o to dodam sobie glikemię i crp, tak nawet dla samego siebie. RTG chyba nigdy nie miałem robionego bo nigdy na nic nie chorowałem więc nie było potrzeby. Teraz mi z krwi wychodzi, że coś jest nie tak bo jak jest rubryka PDW(zróżnicowanie obj. płytek krwi) to normą jest 9.5-15.5 a ja mam 24.3 czyli trochę mocno przekroczone, ale po co się badać i konsultować z lekarzem, jeszcze co wyjdzie
  • 0
@Syn_Krzysztofa Jestem świeżo po FESS, co prawda prywatnie, ale zrobili wszystko przy przyjęciu co konieczne. Tyle co rozmawiałem to badania typu morfologia czy grupa krwi i tak muszą zrobić sami, bo takie procedury ¯_(ツ)_/¯
@mer: o kurcze, spadasz mi z nieba bo mam pytanko odnosnie endoskopii, wykonywałeś? Dostałem skierowanie na morfologię, to najwyżej mi powtórzą a grupę krwi to mogę potwierdzić książeczką dawcy krwi :)
  • 0
@Syn_Krzysztofa Nie, nic nie robiłem z wyjątkiem tomografu, ale miałem go już po wizycie u laryngologa. Jak coś to pisz priv jak masz jakieś pytania co do zabiegu :)