Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki z #rolnictwo #traktor #mechanika #hydraulika
Kupiłem MTZ 82 i gość nie uzywał 3 sekcji na turze.
Sprawdziłem i sekcja nie działa jest na zaworze elektrohydraulicznym i pytanie czy wysiadła cewka? Kable przepatrzone przycisk jest ok.
Problem wydaje mi się że może być na podłaczeniu sekcji a mianowicie 2sekcja idzie na zasilanie rozdzielacza podwójnego z tym elktrohydraulicznym ( czyli uruchamiając 2 sekcje uruchamiam obie sekcje s2 i S3)? Trzymając dźwignie i naciskając przycisk też nie działa.
Kolejne pytanie Jak to prawidłowo podlaczyć? Wejście na rozdzielacz jeden i wyjście oleju do zbiornika dopiero z drugiej sekcji? Bo wydaje mi się że w ten sposób to olej ici ka zamiast zasilać 2 rozdzielacz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na pierwszym rozdzielaczu podłącze sekcje 2 bezpośrednio a zasilanie do drugiego rozdzielacza dam z wolnego zasilepionego gniazda na pierwszym rozdzielaczu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sisal: wydaje mi się, że jest podłączone dobrze, pewnie kwestia cewki lub "zastania się" zaworu zamontowanego na turze. Ten zawór ma za zadanie przełączanie sekcji - bez przycisku obsługujesz tylko drugą sekcję, z przyciskiem tylko trzecią. Cewkę łatwo sprawdzisz na kawałek metalu - zdejmij ją z zaworu i sprawdź czy po naciśnięciu przycisku jakiś kawałek metalu (np. śrubokręt) będzie wewnątrz niej przyciągany.