Wpis z mikrobloga

zobaczysz co się stanie, jak murzyni zobaczą że biały książe obraca czarną syrenkę. Oj będą protesty, to działa w drugą stronę

#bekazlewactwa


@Jakovv: #urojeniaprawakoidalne xD
w sensie serio, jako polski lewak amerykańskim lewactwem raczej gardzę, bo jest mocno odklejone, ale nawet dla amerykańskiej lewicy taki scenariusz jaki opisałeś jest nieprawdopodobny. najprędzej coś takiego mogłoby się wydarzyć w głowie Polaka-prawaka
@woskrosenie: obsada jest znana, księciem będzie ten koleś że zdjęcia.
@ananasowy: dla mnie, wyborcy PSL, boldupienie o to że w randomowej reklamie jest murzyn i biała jest absurdalne. Ale prawactwo się potrafi o to zesrac. Zastanawiam się na reakcje że chciwi Żydzi z disnej robią na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@biesy ale po co o tym mówisz? W co ty grasz? Może jeszcze napisz że
@L3stko: nie stała się pianą morską, tylko córą powietrza (cokolwiek to jest). I nie ocaliła życia księciu przez swoje samobójstwo. Samobójstwo popełniła, bo on jej nie kochał, a ona nie chciała go zabić żeby stać się znowu syreną(a miała taką opcję)
Skomplikowana historia xd
@L3stko: yyy... chwila. argument, że pierwotna baśń też została gruntownie przerobiona przez Disneya dla potrzeb filmu animowanego, właśnie potwierdza to, jak bardzo odstępstwa od wierności oryginałowi są nieistotne (a ich domaganie się akurat teraz – czystą hipokryzją). jakim Ty #!$%@? cudem przerobiłeś we własnym łbie ten motyw na przytyk względem feministek xD dlaczego miałyby iść z widłami z powodu baśni sprzed 200 lat, ja #!$%@?ę co tu się #!$%@? (ʘ
a co się stanie jak przypomnieć prawakom że oryginalne syreny to pół kobiety pół ptaki i nie mają nic wspólnego z tym jak widzi je Disney?


@biesy: wtedy odpowiadają że Syrenka Disneya powstała na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena i nie pasuje do realiów XIX-wiecznych baśni europejskich powstałych w okresie romantyzmu - ogólnoeuropejskiego zamiłowania do folkowych europejskich legend i wierzeń.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Little_Mermaid
@L3stko: echhh chociaż jestem mega anty na wsadzanie czarnych elfów do wiedźmina czy w ogóle czarnych wikingów xD to akurat czarna mała syrenka kompletnie mi nie przeszkadza, pomijając w ogóle fakt, że to bajka dla dzieci, w dodatku dla dziewczynek, i wątpię żebym to kiedyś obejrzał

chociaż memy niektóre całkiem śmieszne