Wpis z mikrobloga

Xbox kupuje wydawców za 80 miliardów, żeby zostać głównym graczem w gamingu i mówi, że jest gotowy na kolejne przejęcia. Gdyby tylko za ten hajs można było zrobić innego, żeby zyskać w oczach graczy, np. wyprodukować pełno gier. Ale cóż, to chyba zbyt szalony pomysł. Wiadomo, że konsolidacja rynku i kupienie każdego, kto tylko się chce sprzedać, to o wiele lepszy sposób, szczególnie dla samej branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Microsoft’s head of gaming has said the company is open to making further acquisitions as Xbox 'strives to be a major player' in the industry"
https://twitter.com/VGC_News/status/1570732562418667520?t=2GDS1OmYkSt2xmXih9ysSA&s=19

#ps5 #ps4 #xbox #xboxseriesx #xboxone
Cinkito - Xbox kupuje wydawców za 80 miliardów, żeby zostać głównym graczem w gamingu...

źródło: comment_16633299316MyAhIAYyAjcgehfIZg0Fy.jpg

Pobierz
  • 73
@levzor: no nie kupią sobie sony bo sony sprzedać by się raczej nie chciało plus pewnie sporo urzędów antymonopolowych w różnych krajach by się temu sprzeciwiło. Bill chciał kupić Nintendo to ciut nie pykło
no nie kupią sobie sony bo sony sprzedać by się raczej nie chciało plus pewnie sporo urzędów antymonopolowych w różnych krajach by się temu sprzeciwiło. Bill chciał kupić Nintendo to ciut nie pykło


@vulcanitu: przede wszystkim japońskie prawo na to nie pozwala. Takiej możliwości po prostu nie ma i nie wiem co by się musiało stać, żeby ten temat się w ogóle zaczął xD
to żeś naznajdował xD


@Bloodborn: ale w czym masz problem? Gra nie wyszła przez wojnę na Ukrainę, ale przecież to AAA. Na pewno większa gra od takiego Deathloopa czy Ghostwire.

a dokładnie w jaki sposób jest taka sprzedaż zablokowana? no i to nie stoi na przeszkodzie notowania na amerykańskiej giełdzie.


@levzor: japońskie prawo nie dopuszcza sprzedaży ichniejszych firm podmiotom zagranicznym czy nawet jakimś dużym restrukturyzacjom, które miałyby doprowadzić do utraty
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Hermen_Hulst activision kupili za 70mld, sony jest wyceniane teraz na 90mld i według Ciebie to jest nierealne?
@Cinkito: nawet o tym nie wiedziałem
@levzor: hahahahahaha ja #!$%@? XDDDDDDDDDDDDD
Już to widze jak biedne Sony klęka do miecza i daje sie sprzedać ms.
Ładnie was phil omamił tym gruzpassem za 4zł. Wszystko byście chcieli kupić, cale szczęście że dzięki japońskiemu prawu nigdy do takiej sprzedaży nie dojdzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Cinkito: Praktycznie to samo pisałem w tym tygodniu chyba nawet pod innym wpisem, aż przekleje:

Swoje exy = Microsoft dysponujący nieograniczonym budzetem kupuje sobie całych wydawców już istniejących IP i zabiera je z innych platform xD
Niechby te 70 miliardow przeznaczyli na rozwój swoich studiów aby zaczęły w końcu tworzyc wartościowe gry AAA, a nie po raz kolejny w ciągu kilku lat takie monopolistyczne akcje odstawiają. Logika MS wygląda na chwilę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@epicreturn:

activision kupili za 70mld, sony jest wyceniane teraz na 90mld i według Ciebie to jest nierealne?

Żeby coś kupić, ktoś inny musi chcieć to sprzedać. Sony raczej nie jest na sprzedaż. Poza tym, w Japonii jest jakieś prawo które chyba by zablokowało takie przejęcie.
@epicreturn: jebią mnie konsolowcy i jakieś passy których nigdy nie kupię, jak nie jesteś w stanie na poziomie odpowiedzieć na jakaś kwestię to wracaj do piaskownicy bawić się grabkami.
@Cinkito: ja uważam, że pewnie częściowo masz rację w tym co piszesz, ale mam ciebie pytanie. Czy uważasz, że jeśli Sony miałoby pieniądze na przejmowanie całych wydawców to by tego nie robiło? Uważasz, że nie kupują sobie takiego Activision bo są szlachetni i nie chcą niszczyć branży, a nie dlatego że nie mają na to kasy?
@Cinkito: ale sony jest notowane na amerykańskiej giełdzie gdzie nie obowiązuje japońskie prawo tylko amerykańskie, w przeciwieństwie np do nintendo. Przy odpowiednio dużym buyoucie tu może być tylko kwestia decyzji ceo/zarządu, ale dopóki dobrze stoją to pewnie jest to nierealne z tego względu.
ale w czym masz problem? Gra nie wyszła przez wojnę na Ukrainę, ale przecież to AAA. Na pewno większa gra od takiego Deathloopa czy Ghostwire.


@Cinkito: mam problem z tym że naginasz fakty dla swoich zmyślonych teorii, wypowiadasz się o grze która nie istnieje że jest większa od np takiego ghostwire które też jest aaa, założenie opierasz chyba na kryształowej kuli
@Cinkito

Gdyby tylko za ten hajs można było zrobić innego, żeby zyskać w oczach graczy, np. wyprodukować pełno gier.


Podoba mi się ten pomysł. Tylko teraz wymień mi studia, które miałyby wyprodukować "pełno gier".