Wpis z mikrobloga

Xbox kupuje wydawców za 80 miliardów, żeby zostać głównym graczem w gamingu i mówi, że jest gotowy na kolejne przejęcia. Gdyby tylko za ten hajs można było zrobić innego, żeby zyskać w oczach graczy, np. wyprodukować pełno gier. Ale cóż, to chyba zbyt szalony pomysł. Wiadomo, że konsolidacja rynku i kupienie każdego, kto tylko się chce sprzedać, to o wiele lepszy sposób, szczególnie dla samej branży ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Microsoft’s head of gaming has said the company is open to making further acquisitions as Xbox 'strives to be a major player' in the industry"
https://twitter.com/VGC_News/status/1570732562418667520?t=2GDS1OmYkSt2xmXih9ysSA&s=19

#ps5 #ps4 #xbox #xboxseriesx #xboxone
Cinkito - Xbox kupuje wydawców za 80 miliardów, żeby zostać głównym graczem w gamingu...

źródło: comment_16633299316MyAhIAYyAjcgehfIZg0Fy.jpg

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@levzor: Sony kupowało developerów, z którymi i tak od lat współpracowali a MS kupuje sobie całych wydawców, którzy mają x developerów

Tak, to jest literalnie to samo
  • Odpowiedz
@janushek: przynajmniej nie będzie exow tylko na konsolę, za to mogą być tylko na ich sklep co dla mnie jest wszystko jedno i jeśli sony w końcu bumerangiem dostanie, którego samo rzuciło to będzie akurat dobra rzecz.
  • Odpowiedz
@Cinkito: jedyne za co mogę pochwalić Phila w tym roku to sprowadzenie Danganronpy na klocka, trochę późno ale jest( ͡° ͜ʖ ͡°) a reszta to... GP jednak wypełniony pierdołami
  • Odpowiedz
jak ex wychodzi na ps to bóldupy mają pececiarze i klockowcy

Jak gra wychodzi na xbox/cloud/pc a nie na ps to tylko fanboje ps

Mi tam się podoba, i wolę to zamiast czekać aż ps po kilku latach wypuści remaster na pc


@krytyk__wartosciujacy: dobra, to teraz proszę mi pokazać gdzie i kto miał problem o ekskluzywność gier typu Forza, Halo, Gearsy, Fable czy Ori? ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@levzor: Najważniejsze żeby Sony #!$%@? i ich fanbojom XD MS dąży do monopolu, a monopol nigdy nie jest dobry nawet jeżeli jest to wasza ukochana korporacja. Pozatym nie wiem o jakimś bumerangu ty #!$%@?? Sony tworzy swoje IP i nie zabiera gier z innych platform. Czy ktoś ma ból dupy o to ze halo czy forza nie wychodzi na PS? Nie, bo te gry były od początku związane z xboxem.
  • Odpowiedz
Ori


@Cinkito: w sumie tutaj poprawka, tutaj muszę uzupełnić, że o tę grę był ból dupy w kontekście ekskluzywności. Był to ból dupy MSu, bo twórcy chcieli wydać grę na Switcha i PSa. To pierwsze jeszcze przeszło, drugie już nie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tyle, że Sony gry produkuje, a nie kupuje wydawców.


@Cinkito: A można kupić wydawcę i wtedy stworzyć nowe IP czy dalej nie będzie to ok?
  • Odpowiedz
A można kupić wydawcę i wtedy stworzyć nowe IP czy dalej nie będzie to ok?


@Beeercik: A jeszcze jak, ze Starfieldem problemu nie mam (choć zapewne ta gra była robiona też pod PSa i po prostu ucięta. Nie zaczęła powstawać po przejęciu przez MS).

Choć kupowanie wydawców nadal jest niszczeniem branży i prowadzili do monopolizacji rynku. Ewentualnie do duopolu. Więc to jest lepsze rozwiązanie, ale nadal nie jest zjawiskiem pozytywnym samo
  • Odpowiedz
Najważniejsze żeby Sony #!$%@?


@Hermen_Hulst: jak najbardziej i widać podziałało, bo nagle exy zaczęły wychodzić też na pc ( ͡° ͜ʖ ͡°) za 10 lat ms kupi sony i nikt nie jest w stanie z tym nic zrobić. Obie korporacje złe, ale jako pctowiec przynajmniej nie jestem wykluczany przez ms w wewnątrz konsolowej wojnie.
  • Odpowiedz
Najważniejsze żeby Sony #!$%@? i ich fanbojom XD MS dąży do monopolu, a monopol nigdy nie jest dobry nawet jeżeli jest to wasza ukochana korporacja.


@Hermen_Hulst: W tej chwili mamy monopol sony bo #!$%@? się do każdego developera/ wydawcy i mają popodpisywane umowy na czasową wyłączność albo inne cuda więc o czym ty mówisz gościu
  • Odpowiedz
Choć kupowanie wydawców nadal jest niszczeniem branży i prowadzili do monopolizacji rynku. Ewentualnie do duopolu. Więc to jest lepsze rozwiązanie, ale nadal nie jest zjawiskiem pozytywnym samo kupno wydawcy.


@Cinkito: Jak jest roczna wyłączność na playstation (bo na więcej kasy brak) to wtedy jest cacy, gitara i świeci słońce- wiadomo.
  • Odpowiedz
Dzisiaj XBOX to praktycznie PC, nawet narzędzia developerskie są te same (albo dobierając je odpowiednio, będą te same). Wydając grę na X praktycznie masz gotowca na PC i gierki "od MS" i wykupionych wydawców lądują w MS storze

teraz to wygląda tak, że PS wydając po latach remastery gier AAA na PC ma praktycznie gotowca na XBOXa. A ty mi tu o jakiejś platformówce się żalisz.


@krytyk__wartosciujacy: Ok, a teraz mi
  • Odpowiedz