Wpis z mikrobloga

Jak dowiedzieć się, czy w mojej wsi planują założyć światłowód? Obecny radiowy działa tragicznie. Na razie pytałem tylko w orange i nie wiedzieli nawet gdzie mnie skierować po jakieś informacje. Najbliższy jest we wsi 4km ode mnie. Da się składać jakieś wnioski o takie przyłącze? Oznaczyłem zapotrzebowanie na mapie UKE, ale oprócz mnie jest oznaczona tylko jedna osoba xd, a z tego co wiem to firmy zakładają tylko tam, gdzie im się opłaca, bo jest dużo chętnych. Macie jakieś pomysły jak ogarnąć światłowód na wsi? Mógłbym nawet się pofatygować i zbierać podpisy od mieszkańców albo pobiegać po urzędach,, gdyby tylko to miało jakiś sens.
#swiatlowod #swiatlowody #internet #orange #play #tmobile #upc #pytaniedoeksperta #zalesie
homerox2000 - Jak dowiedzieć się, czy w mojej wsi planują założyć światłowód? Obecny ...

źródło: comment_1663327060AjvjdjzMCkmHFFULYgGHDj.jpg

Pobierz
  • 17
@homerox2000: Mozesz sprawdzic dotacje popc albo pytac u loklanych operatorow czy cos robia z wlasnych funduszy. Ha wnioski dobre, mozesz wyslac zapotrzebowanie do uke czy jakis kwity do Orange, niczego to nie gwarantuje.

Mapki POPC tylko nie ma gwarancji, ze twoja okolica w ogole dostala jakas dotacje, dostaje ja firma jak Nexera, Orange, Tauron, Inea i projekty sa strasznie opoznione, w wielu gminach, powiatach nie ma zadnegu adresu w planach w
@homerox2000: Mniejsze miejscowosci czesto maja lokalnych operatorow, nie kazda ale sie zdarza. Predzej dogadasz sie z firma wielkosci kikunastu, kilkudziesieciu osob niz molochem jak Orange gdzie decyzje zaleza od centrali w Warszawie. U mnie lokalna firma szybciej podlaczyla swiatlowod niz POPC.
A sprawdzales te moje linki?
@homerox2000: Jestem w takiej samej sytuacji tylko we wsi obok mojej już robią światłowód, a u mnie nie będzie. Byłem zakwalifikowany, ale firma która robić sieć postanowiła inaczej. Oczywiście w gminach nic nie wiedzą bo oni tylko dostają informacje o planowanych pracach na terenie gminy. W mojej okolicy robi firma Fibee z którą w ogóle nie ma kontaktu. Pisałem do UKE i dostałem właśnie odpowiedź że moja wioska była zakwalifikowana, ale