Wpis z mikrobloga

#siatkowka Juz mozna normalnie o siatkowce porozmawiać czy dalej sport amatorski? No trudno,
cos tam napiszę.
Ten sezon jest na pewno okej patrząc na to że na przestrzeni dwoch turniejow bylismy zespolem najstabilnieszym i momentami najsilniejszym. Przelozylo sie to na ranking gdzie przeskoczylismy Brazylie i utrzymujemy ponad 380punktow co jest wynikiem mozliwym chyba tylko dla Włochow i Francuzów. No właśnie - my przodujemy, gramy dobrze jak nigdy a przegrywamy finał albo polfinał jak zawsze. Jest to deprymujące bo chciałoby się zobaczyć ten złoty kruszec. Tym bardziej że w tym sezonie pokonalismy kazdego z kim rywalizowalismy a rewanze wzielismy na Usa, Iranie i Wlochach jedynie z Italią notujące zły bilans 1:2. Sezon jak widać pełen zalet ale z niedosytem.
Trener Grbic po przyjsciu postanowil trochę postawić na sprawdzony dla siebie grunt i oprzeć zespół na zawodnikach aktualnych albo niedawnych Zaksy. Szóstka tegoroczna to: Semeniuk, Śliwka, Zatorski, Bieniek, Kochanowski i kapitan Kurek ktory jako jedyny jest niezwiązany w ostatnich przynajmniej siedmiu latach z Zaksą. Warto przy tym powiedziec że moim zdaniem docelowo nasza reprezentacja miala raczej grać z Huberem i Leonem w szostce gdzie moim zdaniem Wilfredo zastępowałby Semeniuka co bierze się z ogromnego zaufania Nikoli do Olka oraz tego że Śliwka bylby zmianą jeden do jeden dla Kubiaka, u Semeniuka przyjelo sie nie wiem dlaczego ze jest graczem mniej uniwersalnym. Wracając jednak do tematu: nasz sklad ma jeszcze pole do wzmacniania co jest budujące.
Mamy zatem postawione tym sezonem podwaliny pod sezon przedolimpijski w ktorym przydaloby się: obronić ranking oraz najlepiej zakwalifikować się na same Igrzyska. Kwalifikacje będą dawać trzy turnieje ośmiozespołowe a po nich awans dostaną najlepsze druzyny rankingu FIVB z kazdego kontynentu. Nie premiuje to znowu Europy ale co zrobimy. Polska jako lider rankingu moze w zasadzie glownie liczyc na awans Wlochow i to nam da awans bo strata ponad 100punktowa Slowenii czy Serbii jest dla tych ekipy stratą zaporową. Co to tych wspomnianych podwalin. Nasz skład szóstkowo oprocz tych dwoch wymienionych wyzej zmian nie powinien wygladac duzo inaczej. Oczywiscie mogą się przydarzyć kontuzje czy zalamania formy ale docelowo będziemy chcieli grać tak samo żeby osiągnać zgranie i feeling ktory posiadają aktualnie włosi grając de facto ósemką graczy na MŚ. To dlatego na przyklad Heynen tak upierał się przy Szalpuku czy byl slepo zakochany w Kubiaku. Coś co działa raz nie musi jednak zadzialać w przyszlosci. Nie chce juz widziec holowanego Śliwki jak na tych MŚ czy niezmienialnego kogokolwiek. To tez jest cos co zmienił Grbic ktory upierał się tylko co do dwoch graczy (Zatorski, Śliwka) co ostatecznie przyniosło wymierny skutek.
W weekend przygotuje statystyki za sezon reprezentacyjny i moze w nastepnym tygodniu zacznę dlugo wyczekiwaną plusligę. Tak sie akurat zlozylo ze jestem teraz w Grecji i to byl nawet dobry sposob na to zeby nie bolał ten finał, czyli być daleko od Polski. Zresztą widzialem na twitterze i na wykopie że świat pilkarski omal nie eksplodowal po tej porażce. Warto doceniać roznorodność ktorą mamy w swiecie sportu w Polsce: tenis, pilka nozna/reczna, kosz, siatkowka, mma, lekka, kolarstwo, sporty zimowe(no glownie skoki, ale tez lyzwa czy biathlon). Jest co wymieniac, a dyskusje o popularności wyglądają trochę jak mierzenie sobie z kolegami penisa.
  • 18
@vasos: kolejny sezon reprezentacyjny to postawienie Leona na pozycji atakującego bo naprawdę nie mamy nikogo innego do tej roli. Nie oszukujmy się, nasza słabością w tym turnieju był atakujący a Kurek, mimo że grał bardzo dobrze to momentami krwawił przez co mecze się wydłużały. Jest dobrze tylko potrzebny nam dobry atakujący z morderczymi bombami. A tak na środek dojdzie Huber i będzie konkurował z Kochanowskim i Bieńkiem jak zaniemogą. No i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rbk17: nie śledzę włoskiej siatkówki tak dokładnie, ale jestem pewien, że będą w stanie znaleźć sobie kogoś równie dobrego. Bez Juantoreny, Kovara, Antonova czy tam jakiegoś Lanzy. Oni już nie wrócą
@vasos: Na początek, muszę wziać głęboki oddech. Ten srebry medal nadal trochę mnie boli.
Z jednej strony ten sezon nie był zły, udało się wygrać dwa medale, dodatkowo nie przegraliśmy ze Słowienią. No ale Eurovolley dopiero za rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z drugiej strony Włosi, taki Michieletto czy Lavia, mają już dwa złote medale. No ale skupmy się na naszej reprezentacji.

Bartek Kurek - moim zdaniem
@DerMirker: mają od groma mlodych lewo skrzydlowych jak Bottolo, Recine ktorzy byli w kwadracie a dalej mamy uwaga: Rinaldi, Gottardo, Cianciotta, Porro, Magliano i pewnie jeszcze wiele wiele wiecej. Italia to juniorscy potworzy - jesli u nas bylo zajebiscie to u Wlochow bedzie ultra dobrze
@groman43: Zgadzam sie ze wszystkim, ale co do Fornala to nie mozna oceniac jego wystepu w finale.

Co mial zrobic jak zostal wrzucony w momencie gdzie caly sklad juz glowy w dol i uznali wyzszosc wlochow.
Jak dla mnie to i tak wniosl z np. Łomaczem w finale duzo pozytywnego. Tego nam bylo trzeba co dawal fornal tzn troche odpowiedzi na gadanie przez siatke wlochow do naszych + gest w strone
No właśnie - my przodujemy, gramy dobrze jak nigdy a przegrywamy finał albo polfinał jak zawsze. Jest to deprymujące bo chciałoby się zobaczyć ten złoty kruszec.

Ten srebry medal nadal trochę mnie boli.


@vasos: @groman43: Mnie w ogóle przegrany finał nie ruszył. Jedyne, na co liczyłem przed turniejem, to potwierdzenie naszej mocnej pozycji w czołówce, zachowanie status quo i umocnienie pewności siebie przed IO, a z drugiej strony nadgryzienie i
@vasos: @groman43:

Ja postawiłbym takie pytanie, czy od 2018 roku ta kadra coś naprawdę wygrała?! Czy non-stop będziemy się pocieszać tylko tym, że wskakujemy na podium o ile w ogóle będzie jakieś podium w najbliższej i dalszej przyszłości. Tak naprawdę czarujemy się, że mamy mocną kadrę, ale kiedy przychodzi do poważnego sprawdzianu (MŚ, IO, etc.) to nagle spada łańcuch i każdy potrafi wskazać tuzin powodów dlaczego przegrywamy. OK, ktoś powie,