Wpis z mikrobloga

jeśli dostałeś we wrześniu wypłatę większą o 14 dni


@Prezenter: czemu miałby dostać wypłatę za dodatkowe 14 dni, skoro wypłata jest zawsze za cały miesiąc i to się mu nie zmieniło? Owszem, w roku 2022 będzie miał 11 wypłat na koncie, ale doliczając wypłatę 10 stycznia 2023 będzie miał zapłacone za wszystkie dni 2022 roku.
ponieważ te brakujące 14 dni od 26 do 10 muszą mu wyrownac


@Prezenter: alez wy prze okrutnie nie ogarniacie nawet jak dziala pensja nie ma znaczenia czy ja dostaje 25 czy 10, dostaje ja za CALY POPRZEDNI MIESIAC chryste brak jakiejkolwiek edukacji w tej materii to najwieksza porazka szkol srednich
@miken1200: bede mial sumarycznie tyle samo, ale zrozum ze w 2022 powinienem miec na koncie X kwote taka była umowa wczesniej a teraz bede mial X-y, czyli jak na koniec grudnia zaplanowalem wydatki to po prostu nie mam tych pieniedzy
jezeli przez caly rok pracodawca by placil mi 10 od stycznia do grudnia to mam 12 wyplat a nie 11 jak w przypadku tej zmiany. zrozumcie typy ze mnie nie interesuje ze dostane te pieniadze w styczniu 2023, ale fakt ze nie mam ich w 2022, a mialem miec
@Kvothe: no tak, ale po prostu za grudzien bedziesz mial zaplacone w styczniu 2023.

Nie stracisz wynagrodzenia za zaden dzien pracy.

Rownoczesnie przy zmianie terminu wyplaty chyba nie da sie tego inaczej rozwiazac.
jezeli przez caly rok pracodawca by placil mi 10 od stycznia do grudnia to mam 12 wyplat a nie 11 jak w przypadku tej zmiany. zrozumcie typy ze mnie nie interesuje ze dostane te pieniadze w styczniu 2023, ale fakt ze nie mam ich w 2022, a mialem miec


@Kvothe: a ty zrozum, ze pracodawca ma prawo do takiej zmiany na podstawie kodeku pracy wiec skoncz sie srac o cos co