Wpis z mikrobloga

#gry #gryplanszowe

Niniejszym wpisem chciałbym zacząć nową... hmm.. modę? Nie wiem jak inaczej to nazwać - coś w stylu #bookmeter gdzie opisuje się przeczytane książki z własną oceną. To co chcę zacząć to #grybezpradu a opisywać tu chcę gry karciane, planszowe i prosiłbym o to samo innych wykopków którzy mieli styczność z jakąś grą bez prądu. Opiszcie krótko jakąś grę i oceńcie - czy warto w nią zagrać, czy nie warto.

Zacznę od polecenia gry #munchkin

Jest to karcianka i nie ma żadnej planszy. Wygrywa ten, kto jako pierwszy osiągnie 10 poziom. Te się zdobywa głównie poprzez pokonywanie potworów. Są dwa stosy kart: drzwi i skarby. Gra odbywa się w wyimaginowanych lochach/podziemiach. Ciągnąc kartę drzwi(otwierając je) może trafić się potwór(z którym musimy walczyć) klątwa, lub inna karta z konkretnym efektem.

Podczas gry wręcz wymagane jest przeszkadzanie innym w pokonywaniu potworów(np poprzez wzmacnianie przeciwników innych graczy), wbijanie innym noża w plecy, podkładanie nóg etc. Jak lubisz być złośliwy a także grać w gry RPG - to gra dla Ciebie ;]

Gra dla 3-6 osób

Czas rozgrywki przy standardowych zasadach dla 3 graczy - ok 1 godziny, przy zasadach epickich nawet do 4 godzin(im więcej osób tym dłużej)
gumis112211 - #gry #gryplanszowe 

Niniejszym wpisem chciałbym zacząć nową... hmm.. m...

źródło: comment_nZsXFnoel5A8Ba8DHHHnwWJZJQJB3R4M.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@gumis112211: Bardzo dobra gra. Syn dostał na choinkę i całe święta się zagrywaliśmy. Najfajniejsze było to, że zawsze wygrywałem


Tylko droga jak wuj. Kto to widział, żeby dodatek 120 kart kosztował 57 złota...
  • Odpowiedz
@NuGuns: To nie ta sama frajda co w polskiego pograć - takie jest moje zdanie. Ja od roku jeżdżę na konwenty, byłem na Pyrkonie, Polconie i Falkonie(jako wystawca - może mnie nawet widzieliście?)

@Saper86 dzięki ;]
  • Odpowiedz
@gumis112211: może mi ktoś wytłumaczyć jak jest z tym munchkinem? tzn no jak działa to, że jest podstawka i dodatki, np gra munchkin jest podstawką a do tego jest 1,2,3,4,5,6 czy jakoś tak

a do tego jest jakiś munchkin cthulhu czy zombie które też mają swoje dodatki 1,2,3,

rozumiem, że te dodatki to po prostu dodatkowe karty? A moiżliwość połączenia tych kart to tylko w konkretnych zestawwach (w sensie, że
  • Odpowiedz
@NoMoRe: z tego co mi sie wydaje możęsz połączyć munchkina zombie z cthulhu bo nawet w zasadach na to pozwalają. Cthulhu łączyliśmy ze zwykłym munchkinem i dało się grać, ale frajda wtedy maleje. Są wersje podstawowe, jak już pisałeś i do tego dodatki, są to dodatkowe karty, z innymi efektami. Jeden dodatek daje np świąteczne potwory, bonusy, klątwy itd, a inny rumaki bojowe, przydupasów itd. Podstawowe można łączyć i grać
  • Odpowiedz