Wpis z mikrobloga

Zapraszam do #magazynkuchnia, gdzie będę wrzucać ciekawostki z archiwalnych numerów miesięcznika "Kuchnia".
Dziękuję za zainteresowanie tematem. Tekst jest rozparcelowany żeby dopasować go do obrazków.

Kuchnia 08/1995; cena 2,50 zł
W tym numerze zamiast 1 długiego artykułu ze znaną osobą mamy kilka krótszych z politykami, wśród których jest krul Korwin (a także Ryszard Bugaj, Jan Maria Rokita, Krzysztof Król, Ryszard Czarnecki). Moim zdaniem tutaj wypadł całkiem sensownie, nie twierdzi że jajecznicę zawsze się trochę niedosmaża ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#gotujzwykopem #czytajzwykopem
maegalcarwen - Zapraszam do #magazynkuchnia, gdzie będę wrzucać ciekawostki z archiwa...

źródło: comment_16631647216uJ5PFrcCWNIkRbgPirzhR.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Jest też stała rubryka z nowościami na rynku, np. tutaj ostrzałka do noży Fiskarsa za 50,60 zł, szybkowar PRODUKCJI NIEMIECKIEJ za 600 zł. Według danych ZUSu, średnia pensja w 1995 to 702,62 zł. Kurcze drogo. Moja mama, która kupowała "Kuchnię", twierdzi że to była droższa gazeta. Kiedy byłam mała i czytałam te magazyny, reklamowane produkty też wydawały mi się drogie, choć porównać mogłam tylko z ceną chrupek, lodów, i gazetek z "Czarodziejką
maegalcarwen - Jest też stała rubryka z nowościami na rynku, np. tutaj ostrzałka do n...

źródło: comment_1663164891bny4HsIrrulyccVQMYvAs9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
W każdym numerze jest też artykuł opisujący dokładnie jeden konkretny produkt i przepisy z nim, w tym numerze padło na oliwki. To musiała być istna kopalnia informacji gdy jeszcze internetu nie było i człowiek nie wiedział o co chodzi z tym akowado czy innym polemo.
Lubię patrzeć na zdjęcia dań i porównywać je z dzisiejszymi. W większości mnie rozczulają, są takie proste, wręcz przaśne jeśli idzie o stylizację i sam wygląd dania.
maegalcarwen - W każdym numerze jest też artykuł opisujący dokładnie jeden konkretny ...

źródło: comment_1663164924t8SojePEfqifSMRFE8ktou.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jest też artykuł podróżniczy, dziś padło na Indie. Ciekawostka: autorzy to Janina Pałęcka i Oskar Sobański, którzy w siermiężnych czasach PRL napisali kilka książek kulinarno-podróżniczych: mam ich książki o Indiach, Hiszpanii, Portugalii, oraz Grecji.

Ale pismo stara się trafić do każdego, mamy przepis na "sałatkę wykwintną" dla bogoli, caponatę dla ciekawych świata, tartę owocową z herbatników dla zmęczonych. Wśród artykułów każdy znajdzie coś dla siebie.
maegalcarwen - Jest też artykuł podróżniczy, dziś padło na Indie. Ciekawostka: autorz...

źródło: comment_1663164970EVJfOpmbwC3cPm3w20RG4N.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Stonka_88: pamiętam że moja koleżanka czasem dolewała sobie mleka do zabielanych zup typu pomidorowa, więc i do takiej kalafiorowej pewnie też. Z kolei w kuchni amerykańskiej w XIX i wczesnym XX wieku, zupy krem robiono często na mleku - np. pół na pół woda z mlekiem i do tego przetarte warzywo typu zimiok i był krem ziemniaczany
  • Odpowiedz