Wpis z mikrobloga

#keto #kuchnia #thermomix

Keto a Thermomix...

Hej mirasy, już czuję ciężar Waszej krytyki związany z moim pytaniem. Powiem zatem na wstępie, że:
1. nie chcę nic nikomu sprzedawać, cena urządzenia Thermomix jest ceną z kosmosu i myślę, że kogoś zdrowo #!$%@?ło, żeby w tej cenie to sprzedawać...
2. każdorazowo moja przygoda z #keto kończyła się na skutek braku różnorodności posiłków, co było efektem brak umiejętności jak i czasu na ich przygotowanie.

Ale do rzeczy:
Ostatnio odwiedziłem znajomą osobe, która w thermomixie w ciągu 15 minut upitrasiła najlepszy krem z cukinii jaki w życiu jadłem a potem w następne 20 (+ 40 w piekarniku) upiekła najlepsze keto-bułki.

- Czy są tu osoby, które zainwestowały w to urządzenie?
- Czy jest wystarczająca liczba ket-przepisów?
- Czy pomaga ono Wam utrzymać się na keto?

ostatecznie czy warto wydać 6k na garnek?

Czy warto wydać 6k na garnek?

  • Chyba cię pojebało... 69.3% (52)
  • Mam garnek i nie pomógł wytrwać na diecie 5.3% (4)
  • Mam garnek i był to strzał w dziesiątkę 25.3% (19)

Oddanych głosów: 75

  • 11
  • Odpowiedz
@brightit: Nie kupuj tego gowna. Pół rodziny mojej to ma i może dwa są używane i to co jakiś czasz jak umiesz gotować choć trochę to strata kasy. Zreszta i tak trzeba większość rzeczy przed wrzuceniem do tego przygotować.
  • Odpowiedz
@brightit: nie potrzebujesz garnka za 6k tylko nauki gotowania. Jest milion przepisów i wystarczy, że będziesz je robił a nie wywalał kasę na takie urządzenie. Jak potrzebujesz to dam Ci linki, znajdziesz coś smakowitego i zrobisz. To jest serio proste i nie trzeba do tego nic szczególnego. Drogi garnek nic za Ciebie nie zrobi, to tylko pomoc.
  • Odpowiedz
@brightit:
Trochę śmieszkując:
Kupię bardzo dobre pióro i dzięki temu napiszę nowe ,,Ogniem i Mieczem" albo i coś lepszego. :)
albo
Kupię Ferrari i zostanę Niki Laudą.

IMO nie szedłbym w to, a jezeli już - to w budżetową opcję do potestowania.
  • Odpowiedz
Trochę śmieszkując:

Kupię bardzo dobre pióro i dzięki temu napiszę nowe ,,Ogniem i Mieczem" albo i coś lepszego. :)

albo

Kupię Ferrari i zostanę Niki Laudą.


@bialy100k: strasznie głupie porównania nie mające się nijak do termimixów/lidlomixów i podobnych...
to właśnie gdyby sobie kupił super zestaw garnków, noży lub nawet robota planetarnego nic by nei dało bez umiejętności...
w tm/lidlo i podobnych urządzeniach liczy się tylko umiejętność czytania i wrzucania po kolei
  • Odpowiedz
Lidlomix za 2,5k to złoto mam od premiery i co chwila jakieś fajne nowe przepisy wpadają, niektóre tez sama dodaje właśnie jak bułki keto żeby na szybko mieć, nawet mój niebieski teraz dużo gotuje ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@brightit: Jak masz 6k i Cię to nie zaboli to wydaj. Nikt nie daje Ci gwarancji jednak, że będziesz go używać.
Już kiedyś się tutaj wypisywałem, że kupiłem TM6, żeby psy gotować jedzenie (przez 2 tygodnie miałem lidlomixa i działał dobrze do tego zastosowania ale zaczął strasznie rzęzić i go zwróciłem). Pies miał gotowane a ja gotowałem dalej w garach dla siebie. Po pewnym czasie pies przeszedł na dietę pudełkową (przygotowane
  • Odpowiedz
@brightit: na cookidoo przepisów dla keto jest bardzo niewiele. ale z urządzeniem można robić cuda. przede wszystkim robi się wygodniej i mniej brudziu dookoła... ale czas na gotowanie tak czy tak trzeba przeznaczyć :)
znam ludzi którzy polubili gotowanie dostając thermomixa. Moja żona wcześniej też gotowała, teraz robi po prostu trochę więcej trochę innych rzeczy. Czy warte to 6k to zależy od zasobności portfela...
  • Odpowiedz