Wpis z mikrobloga

Mirki co pier..i prezez to ulga ma być gdy zużuycie nie będzie większe niż 2000 KWh rocznego zużycia przez gospodarstwa domowe ??? k.wa kto ma rocznie 2tys kwh? przecież to msc rachunek z do 200 zł.. :-) to jakiejś jaja..

cena około 0,6 a ile może być "normalna taryfa" ?

Po drugie jest jakaś mapa wyłaczeń prądu aby zobaczyć czy już się zaczęło?

jak agregat pali Najczęściej podaje się wartości średnie: 0,5 l paliwa na godzinę dla central o mocy do 1 kW. 1-2 l paliwa na godzinę dla elektrowni o mocy 2-4 kW. 2-3,5 l paliwa na godzinę dla elektrowni o mocy 5-6 kW.

to powodzenia nie lepiej dać pod samochód Przetwornica konwerter 12v na 220v moc 1500 wat. niewielka różnica ale jak samochód na gaz wychodzi połowe taniej..

ahoj..
#energetyka #energia #gospodarka

#prad
  • 15
@nutka-instrumentalnews: agregat przepala ok 250-300g/kWh

Mirki co pier..i prezez to ulga ma być gdy zużuycie nie będzie większe niż 2000 KWh rocznego zużycia przez gospodarstwa domowe ??? k.wa kto ma rocznie 2tys kwh? przecież to msc rachunek z do 200 zł.. :-) to jakiejś jaja..


@nutka-instrumentalnews: no prawie dwa razy bym się zamknął z żoną. Pralka, suszarka, elektryczna kuchenka, ja na 70% czasu na zdalnym.
Zastanów się na czym wywalasz
ulga ma być gdy zużuycie nie będzie większe niż 2000 KWh


@nutka-instrumentalnews: Ulga to będzie taka, że ta ilość będzie w starej cenie, a wszystko ponad to będzie cena po podwyżce. Czyli zużywasz 2500 kWh, zapłacisz po 65 groszy za 2000 kWh i powiedzmy po 1 zł za pozostałe 500 kWh. Alternatywą może być po prostu zwykła podwyżka cen prądu do 1 zł / kWh jak wolisz.
@asiajasiabasia: już tak mam ale niestety faktycznie są osobne sieci jak przed połączeniem budynku, tzn. w sumie na niekorzyść bo część instalacji w jednym pokoju po remontach jest na jednej sieci, druga na drugiej i często są jazdy..

trzeba by było teraz ciągnąć np. oba gniazdka do łazienki z pralką a tam kafelki :-( do tego z uzimieniem na skrzyce a nie jakimś mostkowaniem i to jest problem do takich urządzen
A czym grzejecie ciepłą wodę?


@xtedek: na chwilę obecną ciepłem systemowym.

Za chwilę w domu jakbym się uparł to też bym się zmieścił w tym limicie z ogrzewaniem domu i cwu. Kwestia tego jak masz zaprojektowany i zrobiony dom.