Wpis z mikrobloga

Ale Dolby Atmos jest zajebiste ()

Nie jestem audiofilem, zawsze uważałem że stereo mi wystarcza, ale kupiłem ostatnio MacBooka Pro 14", który ma głośniki to wspierające i jestem zachwycony. Skoro tak dobrze działa to na głośnikach laptopowych to nie potrafię sobie wyobrazić jak fajny efekt musi być przy bardziej profesjonalnym sprzęcie, podejrzewam że bardzo blisko kinowych doświadczeń.

Polecam z całego serca!

#dolbyatmos #audio #apple
  • 11
@wuut: mam atmos w salonie 7.2.4 (chyba tak to się pisze, nie zabijcie mnie)

7 Glosnikow, 2 suby i 4 głośniki sufitowe

Polecam, dasz trochę głośniej to jakbyś siedział w kinie. Wszystko słyszysz fajnie przestrzennie.

Fajna sprawa do gier na xboxie
@Tik3rX: Zazdroszczę kumplu. Właśnie bardzo żałuję że w aktualnym mieszkaniu nie mam warunków by sobie ogarnąć jakiś fajny system... ale docelowo coś takiego właśnie chciałbym sobie ogarnąć, zajebista sprawa.
@wuut: Nie tania sprawa ale to pojęcie względne, jak masz wolnego grosza i możliwości w domu to ogólnie polecam. Nawet pierdyknąć się na narożniku i muzyki posłuchać jest fajnie.
@MarkusGaius: Szczerze mówiąc nie potrafię sobie wyobrazić jak to miałoby działać na telefonie. Nawet nie wiem jak to działa na laptopie gdzie mimo wszystko jest więcej miejsca... Nawet nie wiedziałem że wspiera dopóki nie odpaliłem filmu na YT z testem HDR i było tam Dolby Atmos włączone i nagle usłyszałem dźwięki z różnych strony.
@wuut: xxxxxxddddd na yt masz dźwięk stereo i nic więcej. Yt nie pozwala odtwarzać innego rodzaju dźwięku koniec kropka. Nie ważne co tam jest napisane. Jedynie obraz można mieć 4K z hdr ale to i tak nie jest takie jak 4K z płyty.
@ksiak: to grubo xD głowę dam sobie uciąć że słyszałem tam... potem spróbowałem Apple TV z serialem See i tam też słyszałem, mam nadzieję że już nie oszukane xD
@wuut: jak chcesz przetestować Atmosa to musisz mieć coś nagrane w atmosie. Odpal sobie na Apple Music koncert Miuosh x Zespół śląsk live at cavatina hall - to było w atmosie nagrane i jest na apple music, spotify nie ma atmosa na przykład
@wuut: atmos miksuje kanały, tak że wydaje ci się jakby dźwięk był przestrzenny

Co przy dwóch głośnikach w laptopie albo stereo może brzmi inaczej, może lepiej może gorzej, ale nie jest dźwiękiem przestrzennym, a choćby jakość muzyki to pogarsza

Systemy 7.2 i inne tego typu atmosy gdzie rzeczywiście mamy dźwięk przestrzenny to zupełnie co innego