Wpis z mikrobloga

#gsm #smartfon #telefony #kupujzwykopem #android #windowsphone

Cześć i czołem wszystkim, potrzebuję pomocy odnośnie wyboru jakiegoś smartphona. Będzie to mój pierwszy smartphone, chciałbym, żeby to było coś w miarę dobrego, a zarówno niezbyt drogiego. Przedstawię mniej więcej tego co oczekuję od telefonu:

- wyświetlacz powyżej 4 cali

- żeby w miarę szybko działał

- w miarę dobrej jakości aparat

- internet

- budżet maksymalny to 600 zł

Z pewnością to są standardy, które spełnia już każdy smartphone. Co do systemu operacyjnego to tu albo android albo windowsphone.

Pierwsze modele jakie wybrałem to były a830, ZTE Blade V oraz Lumia 510. Czy ktoś posiada w/w modeli i mógłby opisać jak się sprawują?

Oraz pytanie odnośnie a830, czy da się go kupić jakoś w sklepie stacjonarnym? Czy liczyć tylko na #aliexpress ? Jeśli ta druga opcja to jaki jest sprawdzony sprzedawca i jak wygląda sytuacja z ewentualnym płaceniem cła?
  • 14
  • Odpowiedz
@linoleum: a830 możesz poszukać na allegro, niektórzy wysyłają z polski (czyli gdzieś tam mają na stanie), sprawdzony sprzedawca na ali to taki który ma dużo rzeczy sprzedanych i prawie 100% feedback - np.

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Original-Lenovo-A830-Multi-language-MTK6589-Quad-core-1-2G-Android4-2-Dual-SIM/901025110.html

lub

http://www.aliexpress.com/item/Case-film-free-Lenovo-A830-black-white-MTK6589-quad-core-5-0-IPS-screen-960-540/1015954964.html

To tacy pierwsi z brzegu, u których na pewno bym kupił.

Co do vatu (bo cła nie ma), to niestety to loteria, czasem otworzą paczkę czasem nie. Wystrzegaj się firm kurierskich. Co do szybkości i
  • Odpowiedz
@Raadoslaw: Omijać nie chcę ;) Chciałem się tylko upewnić jak to wygląda w przypadku zamówienia z ali. @fr0st: Czyli zwykła poczta.

Ok dzięki panowie, bo ta a830 mocno chodzi za mną, najlepiej by było jakiś sprawdzony allegrowicz, ale chińczyk też nie powinien stanowić problemu.

@Felonious_Gru: ok sprawdzę, na pierwszy rzut oka wygląda przyzwoicie
  • Odpowiedz
@linoleum: mała podpowiedź: jeśli chcesz powyżej 4 cali to weź A820 zamiast A830, gdyż mają taką samą ilość pikseli (960x540), ale A820 ma mniejszy wyświetlacz (4,5") więc obraz będzie ostrzejszy niż na 5" w A830.
  • Odpowiedz
@WTFaydh: Dlatego nie pisz, że może mieć ten telefon. Jeżeli mowa już o chińczykach do 600zł, to lepiej patrzeć na cene z VATem. @linoleum: Ja ci proponuję ZTE v967s, ew. jedź do REALa i zobacz OverMax Vertis 1 bądź 2 już od Ciebie zależy. Mam Vertisa 1 kupiłem w poniedziałek i jak na 500zł nie mam chyba do czego się na razie przyczepić.
  • Odpowiedz