Wpis z mikrobloga

Hej,
Jestem w trakcie zakładania JDG przez biznes gov. Trzeba podać tam adres do korespondencji. U mnie sytuacja wygląda tak że mieszkam z różowym i płacę tylko rachunki za prąd itp. Nie mam żadnej umowy najmu.
Na ich stronce znalazłem że można skorzystać z opcji jako użyczenie lokalu, pod co podpadam, ale z drugiej strony tam dalej jest napisane że skoro mam za free to powinienem sobie wymyśleć ile bym płacił i wliczać to w przychody xd

Co w tym przypadku zrobić? Serio trzeba się tak z tym babrać? Może coś innego powinienem zaznaczyć podczas rejestracji (np. że jestem mobilny i nie mam stałego?)

#b2b #jdg
Pobierz
źródło: comment_1663089966bN6civbrOjLPwnuRsGUzsl.jpg
  • 4
@kuncfot: właśnie nie do końca to rozumiem. Powiedzmy że pracuję właśnie tylko na tych 2 m2, bo to w końcu 'klikanie w kąkuter'. W tym ich całym opisie nie ma wspomniane na jakiej zasadzie mam wyliczyć stawkę. 50-100zł? I od tego płacenie później podatku 12%?
Rozumiem też że wtedy mój różowy musiałby się babrać i zgłaszać do US że wynajmuje i zarabia na tym + odprowadzać podatki od tych groszy?

Czy
@kiruz: koszt wynajmu mieszkania to np 5k za 50m2, więc Twoja oszczędność to 200 zł. Tyle opodatkowujesz wg swojego podatku jak przychód.
Różowa jako że nie dostaje hajsu, nie opodatkowuje.
Urząd jest szczęśliwy, ponieważ podatek od najmu do niego trafia.
Nikt się tym nie zainteresuje, a jak tak, to wszystko jest na legalne.