Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Wszystkie technikum są takie ujowe czy tylko ja do takiego trafiłem i dałem się oscamować? XD Mi konkretnie chodzi o informatyczne. Idąc tam myślałem że faktycznie wyuczę się jakiegokolwiek zawodu związanego z informatyką ale rzeczywistość okazała się mega rozczarowująca bo zamiast do zawodu przez 4 lata nauczyciele uczyli nas do egzaminów zawodowych które polegały na rozwiązaniu parnastu zadań z arkuszy i były takim potwierdzeniem kwalifikacji zawodowych jak składanie klocków LEGO potwierdzeniem kwalifikacji do budowania autonomicznch robotów.

Na każdej lekcji, przy każdym realizowanym temacie zero wyjaśnienia co jest co i do czego służy tylko mechanicznie uczyli nas rozwiązać konkretne zadania pod egzamin. Tylko teraz po co mi papierek zdanej kwalifikacji jak cała moja wiedza o informatyce jest o kant dupy rozbić bo umiem tylko to czego uczyli nas do egzaminu. Jeszcze jakie ciśnienie mieli żeby wyuczyć nas tych kilku zadanek wyrwanych z dupy tylko po to żeby procenciki na wynikach zgadzały. Co ja teraz mogę zrobić z tym papierkiem? Liznęliśmy wiedzy może po 1/10 z każdej dziedziny informatyki i to jest cała moja kwalifikacja XD

Już więcej przez te 4 lata nauczyłbym się w domu.
Ogólnie żałuję że tam poszedłem. Mogłem iść do liceum tam przynajmniej uczyłbym się na studia a nie udawał że jestem przygotowywany do zawodu.

#szkola #techbaza #licbaza #polska

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63209ac8f6fb67b1c37503b5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem po technikum i powiem, że nie żałuję. Przede wszystkim dużo przedmiotów było ukierunkowanych na myślenie analityczne i algorytmiczne, co pozwoliło mi potem sprawnie się poruszać po wszystkich laborkach na studiach. Samo zrozumienie wykładów też przychodziło łatwiej niż kolegom po ogólniakach. No ale ja ogólnie od młodego miałem zacięcie techniczne, wszystkie sprzęty w domu rozbierałem i składałem z różnym skutkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania może to słabe technikum? Pamiętam jeden koleś ze studiów był po technikum ja liceum i przez cały licencjat informatyki mówił że miał to już w technikum. Nie kłamał bo miał oceny typu 4 czy 5. Na mgr nie poszedł bo stwierdził że to strata czasu. Nie masz czymś się przejmować w pierwszej pracy nauczysz się najwięcej.
@AnonimoweMirkoWyznania: mi technikum dało fajne podstawy do każdego odłamu w IT więc myślę że spoko, samemu też musisz trochę to kumać żeby coś z tego wyciągnąć. Kiedyś mój szef powiedział jak się zatrudniałem że nie liczy się nawet jako taka wiedza tylko po prostu musisz mieć myślenie informatyka :D