Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu mam problem przy robieniu rekordów na płaskiej.
Gdy już podnoszę sztangę, zaczynam odczuwać mocny ból w obszarze zaznaczonym na czerwono i czuję, że brakuje mi sił w tym obszarze. Gdy korzystam z maszyn na klatę, które nie angażują mi tak mocno tego obszaru, widzę że siła urosła znacznie bardziej względem ławeczki.
Jeżeli ma to związek z chwytem sztangi, poniżej na niebiesko pierścienie i na fioletowo, gdzie sięgam ostatnim palcem (małym). Ma ktoś na to sposób i poratuje odpowiedzią?
#mikrokoksy #silownia
Skullten - Od dłuższego czasu mam problem przy robieniu rekordów na płaskiej.
Gdy ju...

źródło: comment_1663063028QQXQg6IfcHbaIR24C2HAuK.jpg

Pobierz
  • 6
@Skullten: bo pewnie nie napinasz odpowiednio ( ͡° ͜ʖ ͡°) no tak czy siak, boli to boli czyli jakiś mikro uraz/naciagnięcie/osłabienie pewnie trica, nic więcej prócz tygodnia/dwóch przerwy albo fizjo nie wymyślisz imo
@Skullten: robisz siady low bar? Miałem coś podobnego, u mnie promieniowało z tego samego miejsca bicepsa, w dół przez zewnętrzny łokieć, aż do przedramienia.

Low bar orał obłe/rotatory - taka była diagnoza od fizjo, high bar rozwiązał problem
@Skullten: jesli to nie naderwanie to polecam opaski neopremowe na łokcie oraz kolana. Dwie serie i stawy oraz miesnie mocno sie rozgrzeją dzieki czemu sa elastyczne.
Sam mam problemy z pezyczepem tricepsa przy wyciskaniu >60%, podczas stosowania neopremow nie odczuwam zadnego dyskomfortu.