Wpis z mikrobloga

Mirasy rzućcie dobrą radą za jakim autem warto się rozejrzeć do 15k. Bedzie to auto dojazdowe do pracy więc chodzi przede wszystkim o jak najtańszą eksploatacje, docelowo z gazem lub sam bym założył gaz. Myślałem o jakimś oplu astrze albo toyocie auris albo może jakaś kia? Doradźcie za jaką marką warto się rozejrzeć w takich pieniądzach.

#motoryzacja #samochody #kupnosamochodu #jakieauto
  • 7
@Bolostolo: Golf IV. Jeżdżę już 7 lat. Koszty minimalne. Części od ręki, mały silnik. Tylko że wyprzedzanie to zawsze niezła przygoda xD Z 5 redukcja na 3 i but hehe 5000-7000 tys. I masz auto.
@Bolostolo: Jak nie robisz długich tras to na pewno nie kupuj (tak jak piszą) diesla lub jakiegokolwiek z turbo.
Jak zależy ci na mocy to Corolla w wersji 192KM - tylko trzeba uważnie szukać przyzwoitego egzemplarza.
Niemców cie nie polecę bo mi się źle kojarzą (hitler, merkel, tusk) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza oplem - Opel to międzynarodowy kundel
Ople Signum są śmiesznie tanie a dużo bardziej
@Bolostolo: To w obu modelach znajdziesz silniki ze zmiennymi fazami rozrządu - a warto poszukać bo jak już przyjedzie ci do wyprzedzania to nie będziesz się bał że zginiesz w zderzeniu czołowym. Teraz pozostaje kwestia znalezienia egzemplarza w przyzwoitym stanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dolchus: ale ogólnie warto brać pod uwagę Honde i kia w takich pieniądzach? Jakis konkretny model? Kumpel mi kiedyś powiedział że np jakbym się decydował na astrę to tylko 1.6 bo to bezawaryjne silniki
@Bolostolo: Ze względu na silnik - tak warto.
I musisz wiedzieć że to nie takie prosty wybór silnika: np w Kia Ceed 1 gen jest 5 (słownie pięć) silników o pojemności 1.4 które są różne. Na szczęście nie mają one poważnych fabrycznych mankamentów.
W obu przypadkach trzeba sprawdzić blachy.
Ogólnie Civiki z w tym budżecie będą starsze i bardziej przeorane niż Ceedy