Wpis z mikrobloga

Eee tam, już nigdy nie będę wykańczał mieszkania samodzielnie od stanu deweloperskiego. Już lepiej komuś zapłacić, a tak to znasz każdą najmniejszą fuszerkę, wadę, niedoróbkę bo sam robiłeś i wiesz gdzie co jest nie tak. Przy samodzielnym wykańczaniu nie ma też tego efektu "wow", że oglądasz gotowe pomieszczenia i oceniasz efekt końcowy. Robiąc sam, zamiast realnie ocenić ogół prac, to znasz wszystkie niedociągnięcia i w sumie tylko na nie zwracasz uwagę. Jakby zajął się tym ktoś inny to wady mogłyby wyjść na jaw już wtedy, kiedy i tak minęło sporo czasu i nie ma to znaczenia. A tak to wiem, np. w którym miejscu lekko ukruszyłem panel, gdzie fuga się nie schodzi prawidłowo, gdzie silikonem krzywo przejechałem...

No i chyba najważniejsze - jak fachowiec, któremu płacisz, coś spieprzy to do niego masz pretensje i wymagasz, a jak samemu coś zepsujesz to pretensje i wyrzuty sumienia masz tylko do siebie. Potem to się kończy zszarganymi nerwami i dniami poświęconymi na poprawki, które finalnie rzadko kiedy dobrze wychodzą... (,)

#remontujzwykopem #mieszkanie #remont #mieszkaniedeweloperskie #gorzkiezale
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Wychwalany ja robię remonty od ponad ćwierć wieku i nigdy nie miałem niezadowolonego klienta, zawsze coś extra jest dodane lub zajebista flaszka.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: generalnie mam takie same przemyślenia i sprowadzają się do tego ze „nie ucz się u siebie”, klikam w kakutery to wykończeniówke zostawiam fachowcom bo wiem ze zrobią to lepiej ode mnie
  • Odpowiedz
fachowcom


@bb89: Problem w tym, że jeśli nie masz kogoś naprawdę pewnego z polecenia (a tacy często mają kalendarz pełny na dwa lata do przodu), to to, czy trafiłeś na fachowca, czy nie, dowiesz się dopiero po fakcie, a w najlepszym razie w trakcie.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: @bb89: robię w IT a w swoim mieszkaniu wiele zrobiłem sam. Ekipa zrobiła mi płytki, podłogę i montaż drzwi. Gładzie, malowanie, podłączanie kranów, odpływy, montaż lamp, karniszy, listew osłaniających karnisz, akrylowanie listew i drzwi, wszystkie drobniejsze prace (w tym jakieś wykończenia czy "dopieszczenia") zrobiłem sobie sam. Kanał mario budowlaniec na YT, porady z neta i poszło.

Robiąc sam, zamiast realnie ocenić ogół prac, to znasz wszystkie niedociągnięcia


no to
  • Odpowiedz