Wpis z mikrobloga

Może ja czegoś nie rozumiem, albo nawet nie może - jestem pewien, że nie rozumiem.

Jakaś nowa fala się narodziła chwalenia PO, że jakby oni rządzili to byłoby pięknie, Polska byłaby pewnie potęgą militarną, gospodarczą i podbiła marsa, a za PiSu, to tylko rozdają hajsy, drukują i w ogóle, koniec świata.
Nie popieram PiSu, ani PO. Uważam, że tak naprawdę to jest jedna klika, tylko Ci drudzy są mniej zachłanni w okradaniu.
To teraz taka lista na freestylu, dlaczego za PO nie było dobrze.

1. Wieczny deficyt budżetowy, rząd Tuska czy Kopacz nigdy nie wyrabiał się w budżecie i bardzo mocno zadłużał kraj. Cały czas szukali rozwiązań tylko wybierali te totalnie z dupy. Podwyżka wieku emerytalnego, akcja z OFE*, podwyżki podatków w tym VATu, którego nie chcieli uszczelnić. Oczywiście, ktoś może napisać, że PiS też ma deficyt, a i owszem, ale za ich rządów on spadał i jestem zdania, że gdyby nie C19 i wojna mielibyśmy zrównoważony budżet.
Jak ktoś w tym momencie wpadł na pomysł, żeby napisać, że PiS daję wydatki poza budżet, to niech sobie daruje, bo nawet nie chcę mi się tego wyjaśniać jakie to jest głupie.

2. Akcja z OFE i wolne sądy. Po tej szopce przyrzekłem sobie, że nigdy nie zagłosuje na PO. Rozwiązaniem problemów z punktu 1 było #!$%@? kasy z OFE. Tylko połowy, a drugiej zamrożenie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Oczywiście, można było napisać pismo, żeby kasa została w OFE, ale miało to tyle sensu co nabieranie wody dziurawym wiadrem. Oczywiście, jak ktoś zwracał uwagę politykowi PO, że to było złodziejstwo, to od razu była narracja, że przecież NIEZALEŻNY trybunał orzekł, że to było zgodne z prawem xD 152mld, które wcale nie zmniejszyły długu publicznego.

3. Wolne media. Za PO TVP istniało, bo musiało, a nie musieli nic z nim robić, bo mieli i maja swoją TV. Kto nie wierzy, niech znajdzie sobie wywiad Durczoka z Kopacz, gdzie chłop nie wytrzymał i opierdzielił ją, że akcja ze strzelaniem do górników była PRowym samobójstwem w opinii publicznej, czego się Pani premier nie spodziewała. No chwilę później Durczok zwolniony, bo kobietę molestował. No cóż za zbieg okoliczności proszę Państwa. Już o akcji z wyrywaniem laptopa redaktorowi pewnego czasopisma nie wspominam, no bo to też były wolne media. Konkluzja jest moja z tego taka, że TVP stało się Pisowym TVNem i to była naturalna kolej rzeczy.

4. Wchodzenie Unii (Niemcom) w pupę. Kto uważa, że tak nie było jest prawdopodobnie niespełna rozumu. To sprawiło, że PO przegrało, chęci przyjęcia uchodźców ekonomicznych z południa. Tutaj można byłoby cały elaborat napisać o tym, co było nie tak w polityce zagranicznej za PO. Każdy, kto napiszę że za PiSu są gorsze relacje ze wszystkimi krajami mógłby podać jakiś wskaźnik tego? Serio, jestem ciekaw jak się to mierzy, pytając konkretnych ludzi, czy jak?

Naprawdę ludzie, ogarnijcie się. Niedługo wyboru i zmiana PiSu na PO nie zmieni absolutnie nic, dalej będzie tak jak było.
#polityka
  • 10
@Kaczypawlak mi się wydaje, że się jeszcze nie da tej sceny odbetonować, może jakieś solidne rozliczenie i skompromiwanie PiSu coś tu pomoże

Byle na opozycję, jak ktoś ma swój rozum, to sobie znajdzie kandydatów, jak nie ma, to trzeba mu wbijać do głowy, że nawet te PO nie takie straszne
@Kaczypawlak łatwo nazywać wszystkich idiotami, ale ciężko wygrać z kimś, kto może obiecać wszystko i robić wszystko pod opinię publiczną bez względu na konsekwencje, w uczciwy sposób nikt z tym nie wygra przy społeczeństwie, w którym tak wielu daje się wodzić za nos

W obecnej sytuacji ja jestem za tym, żeby Polska była demokratyczna, żeby współpracowała blisko z UE i sąsiadami, żeby wszystko było transparentne na tyle na ile się da, niech
łatwo nazywać wszystkich idiotami


@smierdakow: wiesz oni pokazali co potrafią już przed pisem( ͡° ͜ʖ ͡°)

ale ciężko wygrać z kimś, kto może obiecać wszystko i robić wszystko pod opinię publiczną bez względu na konsekwencje, w uczciwy sposób nikt z tym nie wygra przy społeczeństwie, w którym tak wielu daje się wodzić za nos


@smierdakow: a oni są tego przykładem hipokryci i kłamcy

W obecnej sytuacji