Wpis z mikrobloga

#rock #postpunk #newave #polskamuzyka
#cultowe (984/1000)

Klaus Mittfoch - Strzeż się Tych Miejsc z płyty Klaus Mittfoch (1985)

Lechu miał pod tym szyldem co najmniej 1 czy 2 większe hiciory (no bo Jezu Jak się Cieszę), a mimo to dzięki takiemu jakiemuś złowieszczemu klimatowi to jest mój ulubiony numer Klausa. W wersjach live chyba jeszcze więcej tego klimatu było.

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Przez tysiąc dni postuję rzeczy których słuchałem przez ostatnie 20 lat (jeden numer dziennie, od 01/01/2020 do 26/09/2022). Szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne. Niektóre były hiciorami, innych wolałem sobie nigdy nie przypomnieć. Kolejność wstępnej listy zrandomizowałem i nie jest mi znana. Odkrywam dzień po dniu.
  • 4
@cult_of_luna: Klimat klimatem, ale za teksty to Lechu powinien literackiego Nobla dostać - nikt w historii rodzimego rocka nie korzystał w tak genialny sposób z języka polskiego nie uprawiając śmiesznej grafomanii. Uwielbiałem je w czasach licealnych i uwielbiam do dziś, takie "O głowie" to mistrzostwo, a i tu wersy w stylu "Tutaj ludzie złych profesji mają swoje oceany, śmieć im podpowiada przyszłość i co noc, co noc z nich drwi" to