Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #pracbaza #kariera #zarobki

Dostałem w pracy taką lepę na mordę, że odechciało mi się tam dalej chodzić. Po roku powiedzmy małego przebranżowienia się pomyślałem, że wow! to jest w końcu to, co chcę robić!
Dodam na wstępie, że jestem osobą neuroatypową ze spektrum ADHD. Dla mniej wtajemniczonych mam taką osobowość, że naprawdę dam z siebie wszystko w pracy i ogarnę temat tylko jeśli dostarczy mi ona dopaminowego kopa i sporej dawki satysfakcji. Choć to dotyczy praktycznie każdego, ale w dużej mierze przyciągnęły mnie obiecanki mojego kierownika, który zapewniał, że po roku mogę liczyć na widełki 5-6k na rękę (na stanowisku specjalisty procesu). Wszedłem w to, zajarałem się tematem.
Po przejściu z umowy próbnej na roczną miała być jakaś spora podwyżka, ale ostatecznie dostałem 300 zł brutto XD. Już wtedy mi coś nie zagrało, ale że było w czasach, kiedy masło i paliwo było w miarę normalnej cenie to nie robiłem z tego większej afery. Rok mija w tym miesiącu i mam dostać umowę na czas nieokreślony i tą mityczną podwyżkę.
Po rozmowie z kiero dowiedziałem się, że maks podwyżki to będzie 500 zł brutto XDD.
Mówiąc wprost mam teraz 4k na rękę, podwyżka z premią da mi jakieś 4,4k XDD. Z tymi pieniędzmi po prostu nie widzę dalszego powodu siedzenia w tej branży ani wegetacji tutaj. Nie mam własnego mieszkania, auto czeka na zmianę, albo zostanie mi MPK, koszty życia rosną.

Meritum tego wyznania brzmi, że z moim zrytym łbem chciałbym coś robić, jestem w stanie się poświęcić i ogarnąć zupełnie inną branżę byleby mieć tonę siana, ale nie wiem w co wejść.
Wiem, że trochę przesadzam, ale rozważam

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631e7144a08746cacf4466cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 3
MiłosnyBaran: nie przesadzasz tylko problem jest nie tam gdzie Ci sie wydaje.

Pracodawcy i szefowie beda doskonale czytac Twoja osobowosc i sklonnosci... I ruchac Cie bez mydla ile wlezie.
Po co Ci placic wiecej, skoro mozna Toba zmanipulowac i dawkowac Ci te dopaminowe kopy, wcale nie dawkujac wiecej pieniedzy?

Jebnij sie mocno w leb i zastanow gleboko nad tym co napisalem.
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua