Wpis z mikrobloga

#ukraina

Martwi mnie tylko jedna rzecz.
Czy odbite tereny mają większe znaczenie tragiczne, czy to raczej dla podbudowania morali? Linia frontu ciągnie się w tym miejscu wzdłuż link kolejowej i jak mówili w TV, ta część Kupiańska, gdzie jest węzeł kolejowy wciąż jest w łapskach ruskich. Czemu nie mogę odbić tego miejsca i zatrzymać kluczowego dla dostaw do reszty frontu miejsca?
owocliczi - #Ukraina

Martwi mnie tylko jedna rzecz.
Czy odbite tereny mają większ...

źródło: comment_1662940526ht7dNjIpeWmAqYsfmqj4WQ.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@owocliczi: Ten węzeł jest bezużyteczny jak cała tamtejsza infrastruktura bo jest w zasięgu każdej artylerii lufowej jaką posiada Ukraina. Cokolwiek będzie tamtędy jechać zostanie zniszczone z łatwością. Kluczowe było Izium, bez niego mogą kompletnie zapomnieć o ataku na Słowiańsk. Kupiańsk, Izium i Oskil są szalenie ważne by blokować ruską ofensywę w Donbasie. Nie bez powodu ruscy się tak pchali w tamte miasta i walczyli o nie miesiącami. Odbite tereny też
  • Odpowiedz
@owocliczi: Zasieg artyleri 30-40km czy trzeba wiecej tlumaczyc? Szansa ze pociagi tam beda jezdzic to tylko wieksza szansa do spuszczania „#!$%@?” logistyce rosyjskiej.
  • Odpowiedz
@owocliczi: wszystko w zasięgu 155mm jest bezużyteczne efektywny zasięg 35-40km wiadomo z linii frontu sie artyleria nie strzela XD ale wszystko tak 20km od lini frontu w obie strony można uznać za bezużyteczne
  • Odpowiedz
@owocliczi: Bo jest to na rękę zarówno Ukrainie jak i Rosji w obecnej sytuacji. Wszystkie cele tej ofensywy Ukraińcy osiągnęli z nawiązką i muszą oczyścić olbrzymi teren z niedobitków, podciągnąć logistykę, dać żołnierzom odpocząć bo tempo mieli zabójcze. Ukraińcy nie mieli po prostu tego słynnego drugiego rzutu by kontynuować natarcie. Ruscy wysadzili tam most i podciągnęli wszystko co mieli z okolicy by ustabilizować front. Każdy ciek wodny daje sporą przewagę
  • Odpowiedz
@owocliczi: Żaden pociąg tamtędy nie pojedzie jeżeli nie są kompletnymi idiotami. Jak pojedzie to tylko oszczędzi Ukraińcom rakiet gmlrs. Nawet nie wiem czy ten węzeł obecnie jest w ogóle do użytku ale pewnie zostawiają na razie by zobaczyć czy jednak są idiotami. Co to jest wrzucić w niego parę 155mm pocisków z Kraba. Podjeżdżasz w zasięg, będąc równocześnie poza zasięgiem ruskiej artylerii (natowska ma większy) i wystrzeliwujesz kilka-kilkanaście pocisków, odjeżdżasz,
  • Odpowiedz