Wpis z mikrobloga

W ogóle to jest piękne jak ta wojna zakrzewiła rusofobie... - a przepraszam, to nie fobia, tylko obrzydzenie - w nowym pokoleniu Polaków xD jestem 98' i przed tym calym cyrkiem w sumie nic do tego kraju nie mialem, wydawał mi sie biedny ale ciekawy, chciałem np pojechać do moskwy czy zobaczyć workute. Tymczasem teraz każdy z moich znajomych #!$%@? po ruskich jak moi rodzice wychowani za PRL xD
#ukraina
  • 52
@Kruk_98: a co robiłeś na lekcjach historii, skoro dotychczas ich nie #!$%@?łeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pyra_wykop: to co wszyscy. Uznał, że historia to historia i nie ma co po niej oceniać obecnych pokoleń. Na pierwszy rzut oka Rosjanie wydawali się być całkiem sensownymi ludźmi, trzymanymi pod butem twardogłowej władzy.

Niestety, okazało się że jest zupełnie inaczej i to nie są Rosjanie a kacapy - z
chciałem np pojechać do moskwy czy zobaczyć workute


@Kruk_98: ja byłem w Moskwie, zaliczyłem też długą podróż pociągiem. Mówiąc szczerze - mam dosyć dobre wspomnienia, Rosjanie byli bardzo mili i generalnie na samych ulicach nie było widać że to państwo putinowskie w rozumieniu autorytaryzmu. Moskwa może się nawet podobać, centrum ma wiele elementów zachodnich metropolii, a metro to sztos. Faktem jednak jest, że mojego zdania o Rosji jako państwie to nie
@Kruk_98: Masz racje w tym co piszesz. Zarówno Rosja jak i Ukraina to bardzo ciekawe kierunki do odwiedzenia. Niestety po tym co się wydarzyło raczej już do Rosji nie wrócę, czego bardzo żałuje. Z drugiej strony Ukraina na pewno wiele zyska i otworzy się turystycznie po zakończeniu wojny.
@Kruk_98: może i szkoła historia costam mówiła o złych ruskich (ja rocznik 92), ale takich jak ruskich jest sporo innych krajów. Najbardziej wpłynęło na mnie granie online i zasypanie serwerów graczami z Rosji. Nie da się z nimi współpracować