Wpis z mikrobloga

W ogóle to jest piękne jak ta wojna zakrzewiła rusofobie... - a przepraszam, to nie fobia, tylko obrzydzenie - w nowym pokoleniu Polaków xD jestem 98' i przed tym calym cyrkiem w sumie nic do tego kraju nie mialem, wydawał mi sie biedny ale ciekawy, chciałem np pojechać do moskwy czy zobaczyć workute. Tymczasem teraz każdy z moich znajomych #!$%@? po ruskich jak moi rodzice wychowani za PRL xD
#ukraina
  • 52
@pyra_wykop: no ja na przykład uczyłam się o złych niemcach, złych rosjanach, potopie szwedzkim, zdradzeniu polski przez sojuszników itp, ale nie nienawidziłam 90% europejczyków z tego powodu
@pyra_wykop: można to samo powiedzieć o Ukraińcach w kontekście lekcji historii, a jednak rozsądny człowiek nie żyje cały czas krzywdami wyrządzonymi przez dziadków obecnych mieszkańców obu krajów. Teraz jednak wyszło kto jest kto.


@StoSloty1488: Co ty gościu #!$%@?? Rosja jest państwem agresywnym wobec innych praktycznie cały czas, dlatego każdy normalny człowiek ich nienawidził również przed 24.02
@Faraluch: tylko, że jest różnica między paroma wojnami w ciągu tysiąca lat, a setkami lat nienawiści. zaczynając od rozbiorów, kiedy to zajeżdżano potencjał gospodarczy regionu (co czujemy do dzisiaj), poprzez wielopokoleniowe zsyłki na Sybir, inwazję bolszewików, Katyń i wymordowanie oficerów polskich, poprzez prześladowania inteligencji, ludzi zasłużonych i ich rodzin bezpośrednio po wojnie, po trzymanie za mordę narodu niemalże do końca XX w. żaden inny naród (Szwedzi, Niemcy, Ukraińcy czy sojusznicy) nie
można to samo powiedzieć o Ukraińcach w kontekście lekcji historii


@StoSloty1488: W końcu z nimi też przez kilkaset lat wojowaliśmy a oni najpierw wbili nam nóż w plecy tworząc drugi front 17 września 1939 (o wcześniejszych, jak rozbiory i masowa rusyfikacja nie wspomnę), po czym okupowali Polskę przez praktycznie 45 lat.

Teraz jednak wyszło kto jest kto.


@StoSloty1488: Tak, #!$%@?, do niektórych łbów dopiero teraz doszło.
@StoSloty1488: no tak, sensowne porównanie, wydarzenia z okresu II WŚ z jednej strony, i okupacja naszego kraju do 1990 (a obecność wojsk jakoś do ~1993) z drugiej. Plus notorycznie szkodliwa i antypolska polityka przynajmniej od 2000.

Reasumując: fajnie, że ludzie po 24 lutego 2022 przejrzeli na oczy, ale bardzo niepokojące jest to, że nie zrobili tego wcześniej.