Wpis z mikrobloga

Dobra, a niech mi ktoś wytłumaczy- skoro jest to de facto wojna, to czy Ukraińcy mogą sobie wjechać na teren kacapii i hipotetycznie kontynuować wesołą wędrówkę ku np. Moskwie, czy wtedy całemu zachodowi odwali, ONZ się nabzdyczy, a NATO powie "hola tyle to nie" i zatrzyma wsparcie?

Bo wiadomo- każdy by chciał żeby na skutek wspaniałej "Specjalnej (tak, to akurat dobre słowo- tak jak szkoły specjalne xD) Operacji Wojskowej" Rosja wyszła na minus w gruntach, ale jak to wygląda z perspektywy obecnie wspierających Ukrainę?
#wojna #rosja #ukraina
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tellet: Nie, bo to co powyżej i zachód by przestał pomagać. To co robią sojusznicy to zdestabilizowanie i rozbicie Rosjo od środka, a brak sukcesów na wojnie wybornie się do tego nadaje.
@iufo: @Jan_K: No ok, tylko załóżmy Ukraińcy kontynuują ofensywę, aż dojeżdżają do granicy i wtedy co?
Status quo, a ruskie już faktycznie się przegrupowują, zbierają siły i znów próbują za kilka tygodni/miesięcy/lat?
Chociaż wtedy może (może!) interweniowałoby ONZ i dałoby radę zrobić odpowiednik DMZ jak między Koreami? Bo bez tego to raczej nie trzeba być wielkim strategiem, by domyśleć się, że czerwone szmaty będą przez lata próbować
@tellet: Nie jestem przekonany. Popatrz na to co obecnie się dzieje - cofają się z Izium i mówią, że skupią się na Donbasie. Tak samo wcześniej spod Kijowa. Ciężko im uzasadnić to wycofywanie się, ale jeszcze ciężej byłoby uzasadnić, że najpierw coś zdobywali miesiącami, potem stracili w kilka dni, a teraz planują znowu mozolnie zdobywać. Zresztą to jednak jest wojna o ograniczonym zasięgu. Przecież obecnie jest spokój na granicy z Białorusią
@iufo: Wtedy jest miejsce na wytyczenie sporego kawałka spalonej ziemi, na którym można by zrobić strefę zdemilitaryzowaną, bez zmniejszania terenu Ukrainy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo w obecnej sytuacji, to wygląda tak, że Ukraina przesuwa de facto front na swoje ogólnie przyjęte granice, a potem? Ściągnięta z obu stron artyleria ostrzeliwuje się wzajemnie przez następne 10 lat?
Gorzej będzie, jak Ukraińcom skończy się wsparcie z zachodu np.
Dobra, a niech mi ktoś wytłumaczy- skoro jest to de facto wojna, to czy Ukraińcy mogą sobie wjechać na teren kacapii i hipotetycznie kontynuować wesołą wędrówkę ku np. Moskwie,


@tellet: czy w 1945 Rosjanie się zatrzymali na swojej granicy, czy gonili Niemców do Berlina? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nieszkodnik: Mhm, ale wtedy bodajże liga narodów to nawet sobie nie mogła wyrazić oburzenia xDDD, NATO nie istniało a ci dobrzy alianci, nie mieli wtedy zbyt mocno jak powstrzymać czerwonej zarazy.

W ogóle to jest beka, ale można coś próbować zmienić w tym temacie- Czyli jak pokazać światu, co ruska armia robiła w latach 1939-1942 i po której stronie stała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo w
Czyli jak pokazać światu, co ruska armia robiła w latach 1939-1942 i po której stronie stała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo w każdej grze czy filmie, to czerwone śmiecie magicznie rozpoczynają bój z "tymi złymi nazistami" zawsze od 1942 xD


@tellet: a na historii to chodziłeś na kremówki, co nie? Ech...
@Nieszkodnik: Ja historię kojarzę. Tylko problem w tym, że reszta świata już tak trochę średnio i w każdej grze oraz w większości filmów z zachodu, to ruskie śmiecie najczęściej zaczynają "bohaterską obroną stalingradu", a potem to już z górki, niemalże prosto na Berlin.

No bo kto by chciał grać ruskim wojakiem w końcu września 1939, strzelać do polskich żołnierzy, albo oglądać film jak czerwona dzicz "ehehe, coś robi
@Nieszkodnik: No dobrze- zatem w którym miejscu mijam się z prawdą? W której grze AAA będąc ruskim ścierwem, zaczynasz rozgrywkę od 17 września 1939, a nie od "olaboga, musimy się obronić przed złymi niemcami"?
Który nie niszowy film, ukazuje wjazd czerwonej zarazy oraz ich dokonania od 1939 do niech będzie początku operacji Barbarossa?
No dobrze- zatem w którym miejscu mijam się z prawdą?


@tellet: kiedy miała miejsce operacja Barbarossa? A co ty napisałeś dwukrotnie w cytowanym przeze mnie wpisie (więc to nie zwykła pomyłka) ?
@Nieszkodnik: Druga połowa 1941 do grudnia 1941.
Kiedy była obrona Stalingradu?
I najważniejsze - od jakiego momentu w popkulturze ruskie "wchodzą do gry" w II wojnie światowej?

I tak, zaokrągliłem to do 1942 specjalnie, bo sam fakt zbierania #!$%@? od Niemców od 1941 do 1942 to nic wybitnego.
Tak jak pisze @GienekZFabrykiOkienek - Call of Duty, "Wróg u bram" i inne "filmy wojenne" prosto z Hollywood, obrazując ruskie śmiecie, zawsze zaczynają