Wpis z mikrobloga

Nie jest chyba tajemnicą że mapy bardzo działają na wyobraźnie ludzi i tego jak postrzegają konkretne państwa a także ich siłę i możliwości. Poniżej porównanie gospodarze i terytorialne Rosji i Korei Południowej. W mojej opinii to że Rosja wciąż przez wielu jest postrzegana jako mocarstwo wynika głównie z jej terytorium i jałowego straszaka którym jest broń atomowa a nie faktycznego stanu i dlatego warto to odkłamywać

PKB

Rosja - 1,483 MLD
Korea Południowa - 1,631 MLD

#wojna #ukraina #rosja #gospodarka #ekonomia
A.....i - Nie jest chyba tajemnicą że mapy bardzo działają na wyobraźnie ludzi i tego...

źródło: comment_1662892376lMcVsDYfqeW4cb13oXkkZf.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@spere: w odwzorowaniu mercatora mapę się tworzy względem jednego równoleżnika i czym bardziej na północ i południe tym większe zniekształcenia, a tutaj na północy masz mała Rosję, USA czy Kanadę, a na południe masz prawie taką samą Australię, Afrykę czy Amerykę południową, a więc ta mapa to manipulacja.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aplikacja_TelaDei: Ciekawy jestem jaki jest faktyczny stan kacapskiego arsenału atomowego, bo jak jest w takim stanie jak reszta ich armii to jest duża szansa, że się sami #!$%@?ą w powietrze ( ) Poza tym ciekaw jestem kto tam miałby rzeczywiste jaja żeby wbić kody i przekręcić kluczyk.
  • Odpowiedz
@franaa: przeprowadzenie samego ataku atomowego to tylko jeden z wielu elementów prowadzenia wojny, a rosjanie w starciu z Chinami ani NATO nie mogliby zrealizować żadnego sensownego planu. Dlatego Rosja istnieje tylko dzięki równowadze sił pomiędzy USA, UE, Chinami i Indiami, bo żadnej z tych stron nie opłaca się militarnie okupować regionu Rosji.
  • Odpowiedz