Wpis z mikrobloga

Mirki, wyjaśnijcie że mam rację, może kolejna osoba przestanie być "wyznawcą harmonogramu" i zrozumie co wynika z codziennego naliczania odsetek od całego aktualnego kapitału do spłaty, czyli że skrócenie okresu to to samo co zmniejszenie raty ale comiesięczna nadpłata różnicy. @marcpol możesz potwierdzić? Zwłaszcza ostatni mój komentarz, gdzie wyjaśniłem że założenie stałej nadpłaty jest błędne bo wtedy comiesięczna rata+nadpłata się obniża a ma się nie obniżać jak przy skróceniu.

https://www.wykop.pl/wpis/67593719

#kredythipoteczny @HeloELo
  • 48
  • Odpowiedz
@HeloELo: xDD nie załamuj mnie... różnicą zaokrągleń na moim screenie chcesz dowodzić że miałeś rację? xD To naprawdę jedyne czego możesz się czepnąć? Ta różnica 3 groszy nie świadczy o tym, że skracanie okresu jest lepsze, tylko o tym, że kalkulator jest niedoskonały co widać po tym, że jeśli w części ze skróceniem okresu dodasz spłacony kapitał to wychodzi Ci nie początkowe 300 tys tylko 299 999,99 zł (patrz obrazek który załączyłem). Oczywiście bank też może zaokrąglać w jakiś sposób, ale to będą różnice rzędu max 100 zł na całym kredycie. W dodatku wcale nie musi być to stówa w stronę opłacalności skracania, może być stówa w stronę opłacalności nieskracania xD

Natomiast cieszy mnie obrazek który właśnie załączyłeś, bo tylko potwierdza, że nie wiesz o czym mówisz. Bo czego ona m niby dowodzić jeśli nie ma tam robienia comiesięcznych nadpłat? Co cały czas staramy się ci wytłumaczyć. Porównujesz kredyt na 30 lat i 17 i co? xD

Jak widzisz - pierwsza rata odsetkowa jest tam równa, a kolejne różnią się TYLKO DLATEGO że nie masz w tej symulacji regularnych nadpłat o czym tu cały czas piszemy. W moim screenie są nadpłaty - ostatnia kolumna - i odsetki są wtedy takie
oslet - @HeloELo: xDD nie załamuj mnie... różnicą zaokrągleń na moim screenie chcesz ...

źródło: comment_1663661803sTXcgAiSpQDtHgd3WXNcLz.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz