Wpis z mikrobloga

Wrocilem po 2 latach przerwy. Start z niskiego pułapu, w miarę powolna progresja (mimo ze ciezko mi opanowac egolifting). Stuknelo juz 12 tygodni treningu, FBW 3x w tygodniu z podzialem na sila/hyper.
Kalorie chcialem ustawic w okolicach zera, czyli ~3000, aby zrobic rekompozycje. W praktyce z ~91kg zszedlem do okolo 87 (wzrost 186cm) Wiec chyba jest to bardziej deficyt
Chociaz prawde mowiąc nie wiem jak powinna sie zachowywac waga przy rekompozycji, smalec sie pali, a sylwetka powoli sie poprawia. Jak to u was wygląda?

W kilku cwiczeniach zaczelo robic sie ciezko, ostatnia czy przedostatnia seria to odcinka, a progres to walka o powtorzenie wiecej w ktorejkolwiek serii z tygodnia na tydzien.
O wiele bardziej to odczuwam na przedzialach ~3x12powt. na slabszych partiach np. barki, co jest ciekawą obserwacją bo na przedziale silowym 5x5 tez ciezko ale w miare jakos to idzie.
Podniesc kalorie? Deload? Czy moze czekac bo dopiero teraz zaczalem brac kreatyne.
Co sądzicie?

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia
  • 4
@Tooca_rev:

W praktyce z ~91kg zszedlem do okolo 87 (wzrost 186cm)


87 kg przy takim wzroście to niezbyt dużo. Jaki BF obstawiasz?

Oprócz obserwowania wagi myślę, że w takiej sytuacji warto byłoby po prostu się mierzyć. Jeżeli nawet trochę waga ci wzrośnie ale za to obwód w pasie sie zmniejszy to by znaczyło że zyskałeś mięśni a spaliłeś smalec.

Co sądzicie?


Ja bym nie próbował z treningu na trening dokładać objętości
Pobierz LazyInitializationException - @Tooca_rev: 
 W praktyce z ~91kg zszedlem do okolo 87 (...
źródło: comment_1662760143fQFZWsWhnNyfFH0jP1cDMK.jpg
@Tooca_rev: jeśli jest spadek wagi, w pasie i biodrach centymetry lecą to rekompozycja, bo smalec leci tam gdzie trzeba. Jak w ramionach, klatkce szybko spada to wg mnie za duży deficyt. Podbił bym kcal o 200i obserwowal dwa tygodnie. Zawsze warto zaczynać z mniejszym deficytem, i później najwyżej dorzucić aktywność, niż zaczynać od dużego deficytu. Nie wiem jak jest u Ciebie, mnie na redukcji szybko męczy grelina, leptyna, kortyzol.
Co robić
87 kg przy takim wzroście to niezbyt dużo. Jaki BF obstawiasz?


@LazyInitializationException: mysle ze ~15% lub trochd wiecej, jak dopne brzuch pojawiaja sie kostki
Nie mam wiele masy miesniowej,sylwetka wyglada okej ale duzy z pewnoscia nie jestem
Taka metode periodyzacji robie mimowolnie, nawet zapominajac o tym ze cos takiego istnieje i zostalo madrze nazwane haha
Ale dzieki za odpowiedz

Ja tam wolę przed rosnieciem, zbic body fat do 12%, najlepiej i
@Tooca_rev: co do podniesienia kcal, kwestia jak to czujesz. Ja mówię tylko po sobie ze mi bardzo wariuje np leptyna i po dwóch tygodniach, miałem kilka razy dziennie napady "wygłodzenia". Próbowałem się oszukać błonnikiem, do posiłków Sezam, orzechy, zbilansowana, low carb, doladowania ale na dłuższą mete nic nie dało. Musiałem podnieść kcal.
Nauczyłem się już że masa czy redukcja to maraton.
Myslalem że przy moim wzroście 174cm 73kg na redukcji 2500kcal