Wpis z mikrobloga

Bartosiak tydzień temu wysnuł nową teorie, że przez pojawienie się precyzyjnej broni, lepszego rozpoznania dzięki dronom i kilku innym buzzwordom, nastąpiła śmierć manewru i każda ofensywa będzie się wiązać z ogromnymi stratami. Tymczasem ukraincy robią sobie 3 dniowy rajd 60km wgłąb lini rus, odcinają izium i zadają duże straty zdezorganizowanym oddziałom. Jak ja kisne z tych youtubowych expertów XD
#wojna #bartosiak #wolski #ukraina #rosja
  • 60
  • Odpowiedz
@ElTalento: ma gość dar do gadania, tego mu nie można odmówić. Mówi na tematy które teraz są na czasie, każdy z nas od roku interesuje się geopolityką, strategią, białym wywiadam i masą innych rzeczy, więc ma widzów. Ale pieprzy prze okrutnie. I przekonuje się o tym każdy, kto ma styczność z tym co gość opowiada.
Mnie olśniło, dopiero jak rozprawiał się o systemie GPS.. z recji bycia geodetą, troszkę o tym
  • Odpowiedz
@ElTalento: no taki jest cykl internetowego eksperta, na początku jest źródłem rzetelnej informacji, skupia się na faktach, bardzo ostrożny, rzeczowy, itd..

a jak zbierze publikę to nie widzieć czemu wyciąga z szafy szklaną kulę i zaczyna wróżyć i przewidywać przyszłość ¯\_(ツ)_/¯

nie dotyczy to wojskowych ale wszelakich innych, też sportowych, gospodarczych, itd..
  • Odpowiedz
@toworel: tak to jest klasyczny schemat, gdzie ktoś subtelnie manipuluje i ładnie opowiada dyrdymały, które na chłopski rozum brzmią sensownie zbierając dzieki temu przy sobie neofitów, ktorzy nie są w stanie tego czego mówi zweryfikować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ElTalento: No dobrze, ale to trzeba zadać sobie pytanie czy to o czym pisze Bartosiak działa po stronie rosyjskiej. Bo jeżeli nie działa to i ogromnych strat po stronie ukraińskiej nie będzie. To oczywiście nie znaczy że Bartosiak ma rację, ale argument nie celny imho.
  • Odpowiedz
@officer_K: @ElTalento: żałuję, że nikt nie podjął debaty z Bartosiakiem jakoś w grudniu/styczniu jak jego zdaniem by wyglądałaby by inwazja na UA i ile będzie się trzymać itd. Nieźle by go to zweryfikowało
  • Odpowiedz
Mnie olśniło, dopiero jak rozprawiał się o systemie GPS.. z recji bycia geodetą, troszkę o tym systemie wiem, i takie kocopoły pieprzył, że głowa mała.


@toworel: podobnie każdy fizyk wie, że przepływy nie są strategiczne tylko turbulentne lub laminarne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mnie olśniło, dopiero jak rozprawiał się o systemie GPS.. z recji bycia geodetą, troszkę o tym systemie wiem, i takie kocopoły pieprzył, że głowa mała.


@toworel: Z chęcią bym posłuchał, masz linka albo wiesz kiedy to było?
  • Odpowiedz
@nikifor: Jedne z pierwszych wywiadów w Historii Realnej, zaraz po wojnie. Który dokładnie to nie wiem. W każdym razie uważał, że powinniśmy mieć swój własny system GPS -operacyjny na całym świecie - tak w wielkim skrócie.
  • Odpowiedz