Wpis z mikrobloga

@KochanekAdmina Myślisz że plan jastrzębia się uda? W sensie recesji nie będzie i za chwilę wchodzi pivot bo inflacja wynika z cen energii i zaraz zniknie? Pisałeś jakoś na dniach że ludzie poubierali się na górce na kredyty na stałej i teraz stupki będą spadać.

Z drugiej strony EBC i FED dopiero się rozpędza, kryzys za rogiem a i o samym upolitycznionym NBP nie mam najlepszego zdania.

Chcę się przenieść pieniądz z konta maklerskiego aby kupić obligacje na rok-dwa. Kwestia tego jakie wybrać - indeksowane inflacją już nie wydają się takie świetne.

#gielda
  • 7
@monyprintergobrrrr: idą wybory jaki pivot ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Zalozmy, ze PiS nie chce ich przegrać, bo tam ktoś sprawdzi trupy w szafie, np. Tusk musi być niezłe #!$%@? na to co o nim gadają przez te 7 lat i nie będzie czegoś takiego, ze nie ruszamy pisowcow. No wiec oprócz festiwalu obietnic, będą tarcze, o których Glapinski dziś mówił taki balon badający nastroje. Inflacja wywali w
@ProofOfConcept: żaden rząd nie ruszył i nie ruszy poprzedników. Ta sama śpiewka o rozliczeniu jest co wybory. Władzy raczej też nie chcą oddać bo po co, lepiej porzadzić 2 lata ekstra i z ryzykiem bycia strąconym w niesławie niż po prostu poddać się na starcie.

Pytanie w jak znaczący sposób te tarcze wpływają na inflacje. Co jeżeli te ich projekcje są już realne?
Myślisz że plan jastrzębia się uda? W sensie recesji nie będzie i za chwilę wchodzi pivot bo inflacja wynika z cen energii i zaraz zniknie? Pisałeś jakoś na dniach że ludzie poubierali się na górce na kredyty na stałej i teraz stupki będą spadać.


@monyprintergobrrrr: Ceny energii są nieważne w sytuacji kiedy giełdy surowcowe operują na dolarze albo innym euro xD Zaraz dolar za 5zł.

Celem NBP jest ratowanie tego chlewu
Chcę się przenieść pieniądz z konta maklerskiego aby kupić obligacje na rok-dwa. Kwestia tego jakie wybrać - indeksowane inflacją już nie wydają się takie świetne.


@monyprintergobrrrr: Zakładam, że to tylko jakiś przytyk do KochankaAdmina, ale se pogdybam.

1/ Indeksowane inflą: EDO/ROD/ROS: IMHO trochę ryzykowne już w tym momencie. Przez rok będzie się gniło na stałym oprocentowanie srogo poniżej inflacji. Pierwsza indeksacja za rok, kolejna za dwa, więc warto sobie zadać pytanie
Moim zdaniem PLN kończy właśnie swój 30letni cykl życia.


@KochanekAdmina: To inny problem: okres półtrwania polskich walut jest krótki.

Marka polska pożyła se osiem lat. Drugi złoty lat 26, po drodze wojna i okres latania jakichś dziwnych walut. Trzeci złoty niby dłużej, całe 44, ale po drodze działy się cuda.

Obecny ma już 28 lat. Osobiście mam nadzieję, że doczołga się i pobije rekord, a potem wejdzie euro.
@Filipterka25: Żaden przytyk, sytuacje mam dokładnie taka jak napisałem - mam 40% gotówki na potrfelu maklerskim w dolarach, skrócił mi się horyzont inwestycyjny z emerytalnego na dwuletni (chcę kupić mieszkanie za dwa lata) dlatego zastanawiam się nad wyprowadzeniem tych pieniędzy i załadowaniu w obligacje. Kochanek to jedna z osób na tagu których opinii warto posłuchać, nawet jak są kontrowersyjne. Dzięki za analizę którą wrzuciłeś, każdy ma swój rozum ale po to