Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak w S22U ale w S21U jest pewien absurd którego nie mogę zrozumieć. W trybie pro, gdzie nie wspomagają nas algorytmy ani HDR nie ma histogramu w podglądzie xD Natomiast w expertRAW który po prostu wypluwa zdjęcie ze zwykłego trybu ale go nie zapisuje do jpg i masz większą rozpiętość tonalną (bo overprocessing wciąż tam jest) historgram jest dostępny (chyba tylko aby było bardziej pro jak ta cała appka)

Jedyne sensowne zdjęcia jakie można zrobić tym telefonem (jak i S22U bo to praktycznie to samo) to RAW z trybu pro i jakiś zewnętrzny filtr połówkowy (np nisi prosories p1) wyrównujący ekspozycję w trudnych warunkach. Reszta to agresywny algorytm samsunga zmieniający zdjęcia w obrazy Moneta. Miałem dużo nadziei w expertRAW bo jest sporo fajnych funkcji (jest nikomu nie potrzebny tam histogram) ale dodali też tworzenie presetów z predefiniowanymi ustawieniami do zachowania. Mogliby to zaimplementować w trybie PRO zwykłej apki. Niestety w ExpertRAW też występuje agresywny overprocessing na którego nie mogę patrzeć.
Wyglądam nieśmiało w kierunku informacji o S23Ultra bo może będzie u nas wersja ze Snapdragonem (obecne wersje na Snapie trochę lepiej radzą sobie z przetwarzaniem niż na crapowym exynosie) ale tracę nadzieję że Samsung zrobi coś z tym swoim ai. Trzeba będzie chyba zacisnąć zęby i dozbierać do iPhone albo jakiegoś chińczyka dla porządnego fotosmarfonu.
#android #fotografiamobilna #fotografia
  • 2
  • Odpowiedz