Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@president: lubie to pykadełko ale nie jest warte tych pieniędzy. A ja miałem swojego po tuningu u Dębowego. Teraz jeszcze są Beemany , też dają radę a kosztują ile mniej.
  • Odpowiedz
@Francisco_dAnconia: trochę zależy od egzemplarza, sporo tych pistoletów ogólnie widziałem, dwa uzdatniałem i w obu egzemplarzach:
-kasowałem separator - on realnie nie wpływa na polepszenie strzału - dla mega cebulaków - rurka z flamastra, wersja deluxe rurka mosiężna - wymiary zdejmij sobie suwmiarką, jeśli masz z tyłu głowy że rurka tam jest to można jej nie wklejać, jak dobrze dobierzesz jej średnicę to na wcisk wystarczy, nie trzeba kleić.
-poprawianie korony lufy - korona lufy był źle zrobiona, z jednej strony ostrzejsza, z drugiej płytsza, pod palcem czuć było że frez jest nierówny, przy zaświeceniu latarką od strony portu ładowania widać było zadziory po obróbce (cieniutki jak włosy) - zadziory udało się usunąć ostrzem skalpela, korona poprawiona dzięki szlifowaniu - 6mm kulka z łożyska plus cienki pasek drobniutkiego papieru ściernego i okrężnym ruchem polerowanie korony, papier trzeba zmieniać, bo dość szybko się zapycha i nie nic nie poleruje.
-port ładowania - w obu wiatrówkach lufa od strony portu źle wyfrezowana, to samo od strony korony - zadziory, kuleczka i pasek w port ładowania i polerujesz, wokół portu też brzydkie ślady po przycinaniu albo innym narzędziu, na drobiutkim papierze ściernym na płasko szlifowałem okrężnymi ruchami do uzyskania w miarę równej i prostopadłej płaszczyzny (pomaga mała poziomnica, taka mocowana na ris albo na montaż lunety, trzeba to robić z wyczciem żeby nie podebrać za dużo materiału)
-w jednym egzemplarzu lufa wewnętrzna z portem ładowania nie układała się dobrze w "zamku" (lufie zewnętrznej?) - normalnie gibała się góra-dół, nie była wycentrowana, przy zamykaniu pompki widać było jak lufa z komorą unosi się lekko - parę warstw taśmy izolacyjnej w odpowiednich miejscach zredukowało efekt dźwigni do minimum - lufa przestała gibać się, wzrosła powtarzalność strzałów
-droga spustu była dla mnie wciąż za długa, mimo że śruba regulacyjna była już na maksa wkręcona - można wymienić śrubę na inną (można przegwintować otwór w śrubie na większy i wtedy coś dobrać) albo można fabryczną podszlifować tak żeby zaraz za gwintem stawała się bardziej stożkowa - 2-3mm długości śruby (pilnikiem idzie to zrobić), ważne żeby piłować trochę, przymierzać, znowu piłować, znowu przymierzać - co się wypiłuje to się już nie dołoży - śruba wejdzie głębiej i tym sposobem droga spustu ulegnie dalszemu skróceniu (można osiągnąć nawet tak niedużą drogę
  • Odpowiedz