Wpis z mikrobloga

Mamy na wykopie trochę narzekań na #wladcapierscieni to ja może bardziej oryginalnie opowiem coś o #graotron #rodsmoka

Duża część z was chciała by zapewne jak najwierniejszego odwzorowania książek.
Ja natomiast żadnej z nich nie czytałem i interesuje mnie sam serial. I co zauważam?

Póki co materiał książkowy, mimo że i tak bardzo skondensowany (lata książkowe dość szybko mijają) i tak jest bardzo nudny. Minęły już 3 odcinki i są one wręcz okrutnie przegadane.
Cała akcja dzieje sie w zasadzie na jednej płaszczyźnie (następca tronu) i w kilku lokacjach, najczęściej zamkniętych i ogólnie mało sie dzieje. Nie ma w zasadzie wątków pobocznych, dodatkowych celów, bohaterów którym można kibicować.

A co mięliśmy w oryginalnej Grze o Tron?
Żeby nie było ze gadam od rzeczy to małe porównanie:
e1: idziemy za mur, widzimy poćwiartowane ciała, zło wybija oddział (mamy troche horroru) Potem fajna czołówka pokazująca cały świat, poznajemy bohaterów i .. kolejna emocjonalna scena - ścięcie, dalej mamy zabite jelenie (znów groza-zło sie czai) i wprowadzenie wilkorów, przybywa król i mamy zagwostkę Edda, kolejne wprowadzenie bohaterów, trochę nagości, trochę czarnego humoru, trochę walki i kolejne interesujące lokacje a na koniec śmierć wokół której rozwinie sie wątek poboczny.
To wszystko tylko w JEDNYM ODCINKU. Jeden pilotażowy odcinek oryginalnej Gry o Tron dał nam więcej frajdy z oglądania niż 3 z Rodu Smoka.

Z reguły części drugie powinny być "mocniejsze" żeby przyciągnąć widza a tutaj mamy spadek akcji z "przygodówki" z elementami grozy w zasadzie do obyczajówki, melodramatu, meksykańskiej telenoweli.
Wiem ze materiał jest jaki jest ale nie zmienia to faktu że jest po prostu nudny.
Niestety przy takiej "akcji" obawiam sie ze duża część widowni może sie szybko wykruszyć.


#seriale #takaprawda #niepopularnaopinia #got #houseofthedragon #gameofthrones #recenzja
Pobierz 4pietrowydrapaczchmur - Mamy na wykopie trochę narzekań na #wladcapierscieni to ja mo...
źródło: comment_1662460607SH8m03J0rqm0UP8yPHKIG6.jpg
  • 29
@NewBlueSky: Ale czemu mnie obrażasz?


@Vidan: nie moja wina ze to cie obraza.

To że serial jest wierną adaptacją książki


@Vidan: nie jest wierna adaptacja. Serial nigdy nie moze idealnie oddac ksiazki, szczególnie z uwagi na to czym różnią się te media. W sensie bardziej film (jako video) i ksiązka, w książce opisujesz coś, może opiszesz wygląd pomieszczenia na 2 zdania i tyle, a w filmie ktoś musi to
Jeden ceni sobie powolna akcje, a inny szuka zwrotów akcji jak z M jak Milość.


@NewBlueSky: Raczej zwrotów akcji jak w Grze o Tron. Szczerze to w M jak Miłość więcej się dzieje niż w Rodzie smoka.

Ważne że ci się podoba, oglądamy dalej zobaczymy w jakim kierunku to pójdzie.
@NewBlueSky: Raczej zwrotów akcji jak w Grze o Tron.


No w GOT mieliśmy zupełnie inny schemat opowieści, która sam preferuje w książkach, historia kilku(co najmniej kilku) bohaterów, którzy mają zupełnie inne doświadczenia i bardzo rzadko ich losy się przeplatają.

Tutaj wszytko sie ciąglę przeplata, w zasadzie to jedna historia z kilkoma bohaterami.

Szczerze to w M jak Miłość więcej się dzieje niż w Rodzie smoka.


@Vidan: wlasnie o to chodzi,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Wykopek: ten serial jest nudny, w GoT bylo wiecej watkow pobocznych

@NewBlueSky:

>nie podoba sie to nie ogladaj

>ale som smoki

>niektorzy to nadal w rynsztoku nie wiedzom jak sie robi prawdziwe kino

>nie no ja cie nie obrazam to ty sie obrazasz

>wlasnie o to chodzi tak ma byc


No powiem ci argumenty to ty masz zajebiste nie ma co ()

@MienciuskiPajonk:

Ale ja nie mówie, ze ten serial nie jest nudny, nudny to subiektywna ocena. I ja sobie zdaje sobie sprawe ze zlozonosci watków i historii w GoT (mielismy kamere w zupełnie róznych miejscach z całego kontynentu i w sumie z drugiego kontynentu tez). Pisalem o tym wielokrotnie.

Natomiast skoro oceniasz serial subiektywnie, a nie ogladasz go dla kunsztu czy obiektywnej oceny. To nie musisz sie trudzic i mozesz przestac ogladac.