Wpis z mikrobloga

Ostatnio bywam trochę w szpitalach i zacząłem zauważać jak niektóre przepisy i ludzie powodują patologię w naszej służbie zdrowia. Wymienię trochę w punktach, bo mam straszny ból dupy.

1. Więźniowie - chyba najgorsza zaraza i najgłupszy pomysł, żeby puszczać ich bez kolejki. Kto to #!$%@? wymyślił? W izbie przyjęć do szpitala czekają ludzie do przyjęcia na operacje. Przeważnie rakowcy, ale też z innymi przypadłościami. Niektórzy jedną nogą w grobie, inni pełni nadziei, czekają długo, bo każdy ma swoją kolejkę. I NAGLE SŁUŻBA WIĘZIENNA. Gówno, wszyscy czekać przyjechał złodziej, wszyscy wypad on wchodzi pierwszy poza kolejką. #!$%@?łbym gołymi rękoma pomysłodawcę tego przepisu. SW powinna go zarejestrować do kolejki, a nie wpadać jak hiszpańska inkwizycja i leczyć za nasze pieniądze.

2. Menele - tak #!$%@? nie pomyliłem się. Ludzie po operacjach i badaniu hispatologicznym często czekają na badanie tomografem, żeby określić dalsze leczenie, jaka chemia itp. Kolejka często na 3 miesiące, ale nie dla menela. Wszyscy grzecznie czekają i nagle policja. Policja przyjeżdża z pobitym, śmierdzącym, zaszczanym menelem. Menel ma zawroty głowy, więc na tomograf. Menela lekarze znają już z imienia. Po badaniu menel dalej ma zawroty głowy, więc pielęgniarka pyta się czy ma go kto odebrać. Ten mówi, że nie ma i chce, żeby odwiozła go karetka. Pielęgniarka wywala go ze szpitala. Tego samego dnia kolejny menel. Menel ze śmierdzącą menelicą. Smród jak sam #!$%@?. Nikt ich nie chciał przyjąć, ale menel dostaje przed szpitalem ataku padaczki. Przyjęty w trybie doraźnym. Współczuje tylko lekarzom. Chorzy dalej czekają.

3. Emerytki hipochondryczki - zajmują kolejki, dostają leki na uspokojenie i do domu.

4. Lekarze tzw. rodzinni czyli tacy, których zadania powinny się kończyć na wypisywaniu recept na kaszel. Ileż to ja się nasłuchałem historii, że lekarz rodzinny nie zdiagnozował nowotworu.

#nfz #sluzbazdrowia #boldupy #oswiadczenie
  • 4
@trup: Uroki Konstytucji RP:

Rz. 2 Art. 68.

Każdy ma prawo do ochrony zdrowia.

Obywatelom, niezależnie od ich sytuacji materialnej, władze publiczne zapewniają równy dostęp do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa ustawa.

Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku.

Władze publiczne są obowiązane do zwalczania chorób epidemicznych i zapobiegania negatywnym dla
@trup: niby masz rację, ale:

ad 1. państwo ma szczególny obowiązek dbać o zdrowie pozbawionego wolności z jednej prostej przyczyny osoba na wolności może się starać sama o lepsze leczenie, prywatnego lekarza a osobie pozbawionej wolności takie coś nie przysługuje. A należy zauważyć, że kara pozbawienia wolności nie jest karą pozbawienia zdrowia (zresztą w razie zaniedbań skarb państwa musiałby płacić jeszcze odszkodowanie).

ad 2. ten menel jakby nie patrzeć znajduje się
@trup: Z tymi więźniami to chodzi chyba o tych którzy ich pilnują i to, żeby to jak najszybciej załatwić, żeby nie uciekli czy czegoś nie nawywijali..