Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tym pływaniem kraulem; pozycja wysoko na wodzie czy płyniemy "z górki"?
Karaś (Seba oczywiście nie Robcio :)) doradzal gdzieś w filmiku by trzymać powietrze do końca o wydech robić krótkim szybkim ruchem by zatrzymane powietrze pomagało w utrzymaniu wysokiej pozycji na wodzie.
Inne podejście prezentuje szkoła pływania "z górki", czyli pozycja gdzie łeb jest dość mocno pod wodą co ma niby wymusić prawidłową (wyższa) pozycję bioder.
Mowimy o plywaniu pod #triathlon jak sądzicie?
Ogólnie ma ktoś jakiś spoko kanal pod ogólne wskazówki z techniki pływackiej? Klepie sobie po te 2:00-2:10/100 i nieważne czy się staram czy nie to średnia i tak tyle wychodzi około xD no słabo-wiem
#plywanie
  • 5
@jadepobiegac: To lecimy po koleji XD
Jako początkujący pływak przede wszystkim masz mieć luz. Brak jakiegokolwiek spinania, szybkich i gwałtownych ruchów, napinania ciała. Wszystko co zrobisz co wymieniłem to spowoduje ze będzie opadać ci dupa nogi klata i cała reszta.

A natomiast co do oddychania:
1.Oddech ma być brany płynnie, bez żadnego machania głową. Tak anegdotycznie, da się płynąc z wypuszczonym powietrzem i dobrą płaską pozycją ciała względem wody.
Pozycja to
@TypowyXD: 1:40 stabilne utrzymane na zawodach mnie zadowala :p generalnie ja obecnie właśnie pływam tak że głowa lekko do boku i te słynne "pół okularka" wynurzenia. Myślę że aktualnie w miarę nogi trzymam ok, nie tona mi bezwładnie jak kłody, coraz mniej się męczę jak płynę ale szybkości z tego nie ma i szukam co można poprawić :/ myślę że chwyt wody na bank i tu też trochę błądzę jakimiś ćwiczeniami,