Wpis z mikrobloga

Dziewczyna chce kupić dzisiaj tego słynnego Lidlomixa za 2200zł... W domu gotuję przeważnie ja, lubię gotować i jak nie po pracy to wieczorem zrobię jakiś obiad na dwa dni. I teraz proszę, wyjaśnijcie mi bo ona nie potrafi xD Co to w sobie ma takiego, żeby było warto wydać te 2200zł. Dla mnie to jest tablet z mikserem. Mikser ręczny mam, wystarcza mi to wszystkiego co robię (chleby, ciasta, zupy). Po co mamy to kupować? Serio zaoszczędzimy tyle czasu?

#lidlomix #thermomix #gotowanie #pytanie #lidl
  • 41
masz wszystko w jednym pojemniku


@suspiciousbloke: Byłem parę lat temu na "prezentacji" u znajomej i właśnie zrobiła mi takie dwa dania jednogarnkowe. Zupa była nawet spoko, ale to drugie coś to taka papka, że dziękuję xD

prowadzi cię krok po kroku


Po 10 latach gotowania to już mam tak, że patrzę na listę składników i wiem co z nimi zrobić, więc jest mi to zbędne. Oglądałem na YT wczoraj filmiki to
@Peter_Mountain: może ona zacznie gotować, jak kupi? Mam lidlomixa w starszej wersji i lubię go, a też nie jestem wybitnym kucharzem. Fajne jest dla mnie to, że mam przepis, nie muszę ciągle zerkać do telefonu, prowadzi mnie krok po kroku, nie muszę nic po drodze odwazac, wiec też mniej się brudzi dookoła. Ja bym poleciła każdemu kto nie za bardzo lubi i potrafi gotować.
@kolorowe_jarmarki: Mam wrażenie, że to jest właśnie powód namawiania mnie do zakupu tego bo ja innych nie widzę. Jeszcze gdybyśmy oboje nie gotowali to ok, ale tyle kasy za coś co mamy teoretycznie w domu to do mnie nie przemawia. Jedyne co mi się brudzi w kuchni to telefon jak czytam przepis, ale tutaj też bym tablet brudził, więc ¯\_(ツ)_/¯
@Peter_Mountain: aż byłam ciekawa co Ci odpowiedzą, bo też szukam informacji na temat tych „cudownych” urządzeń i dochodzę do wniosku, że nijak do niczego mi to nie jest potrzebne, jedyne czego mi brakuje w kuchni to robot planetarny. Fajnie, że są przepisy, ale ja zawsze szukam najlepszego, a i tak trochę go modyfikuję (np. na ciasta mam spisane przez siebie, bo metoda prób i błędów na dopracowanie idealnego). Inne dania tak
@Peter_Mountain: i tak go nie kupi bo nie ma ich już nigdzie, nawet online. Problem rozwiązany. Mam poprzedni model już dość długo i ma swoje zalety i za cenę 1300 jaki go kupiłem to jest bardzo ok. Co ciekawe najwięcej używam go do gotowania na parze i jako wagi. Fajny jest też do robienia dżemów domowych i ajerkoniaku. Ciasta jak wyrabiam to wolę jednak taki zwykły robot z hakiem lub zwykłym
@Peter_Mountain: jak ktoś jest słaby w gotowaniu to takie urządzenie wiele ułatwia przy przygotowywaniu trochę bardziej skomplikowanych dań. Ja wcześniej maks co zrobiłem to jakiegoś kotleta z ziemniakami, a jak próbowałem jakichś fajniejszych przepisów z neta, to zawsze coś posułem, albo w złej kolejności zrobiłem. A teraz gotuję fajne rzeczy i piekę cista czasami.

Jak ktoś umie gotować, lubi się bawić i eksperymentować w kuchni to ten robot wiele nie zmieni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Peter_Mountain: robi radoche przez pierwszy miesiąc że klikasz przepis na ekranie i samo się robi, później zdajesz sobie sprawę że wcale nie jest szybciej ani już na pewno mniej zmywania ( bo co chwilę chcę żebyś przełożył żarcie i umył dzbanek) i wszystko trwa 2x dłużej niż przy tradycyjnym gotowaniu jeżeli masz dobrze wyposażona kuchnie. To urządzenie robi z ciebie debila i jeszcze się z tego cieszysz. Jedyny plus urządzenia to
@Peter_Mountain: moja chce thermomixa w raty #!$%@?ąć to jej mówie że to gówno. A ona że W INTERNECIE SAME DOBRE OPINJE SO...

to jej mówie, że to marketing i te opinie są z palca wysrane...

No i tak walcze żeby te 7k zaoszczędzić ale może faktycznie wcisne jej lidlomixa i zawsze mniej wyda...
@Peter_Mountain: Urządzenie sprawdza się u mnie w kilku potrawach ale też wiele przepisów nie wyszło .
Np. robię w nim smaczny gulasz myśliwski, sos bolognese, czasem jakąś zupę krem. Czasem na parze coś się zrobi (warzywa).
Takie bolognese: jak w Lidlu kupię boczek w koskę pocięty, zmieloną łopatkę, to reszta to minimum roboty, tylko wsypuje i klikam, samo robi.

No i jeśli trzeba coś smażyć, to mimo takiej funkcji słabo to