Wpis z mikrobloga

skład węgla zamyka działalność w okresie największych żniw? Co tu się #!$%@??


@cin3k: to tak samo jak w czasie pandemii sklepy rowerowe upadły albo leciały na oparach - brak towaru. Jak byłem w maju 2021 to w sklepie o powierzchni 500 m2 było jakieś 10% typowego asortymentu i to samo gówno, którego nikt już nie chce kupić, nawet jak jest zdesperowany. Wtedy to było podyktowane zamknięciem kilku chińskich fabryk.
  • Odpowiedz
@padobar: nie mówię że jest dobrze tylko ze ci którzy się do sytuacji przystosowali zarabiają obecnie dużo więcej mimo że węgla fizycznie na placu nie mają. Transport, odbiory, workowane, kruszenie.
Można firmę zamknąć i narzekać na fb jaki świat jest niesprawiedliwy. No jest, ale co to da.
  • Odpowiedz
to chyba dobrze, że wykańcza się pośredników aby zmniejszyć cenę? W dobie internetu, działalności takich toksycznych dla gospodarki gałęzi handlu nie jest potrzebna


@spinor: jesteś głupszy niż dostawa przewiduje ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Teraz pośrednikiem jest państwo które zarabia na tobie a nie szary kowalski
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: Słuchaj - ostatnio na spotkaniu rodzinnym rozmawiano o węglu. Oczywiście wina Tuska - przecież on pozamykał tyle kopalń a biedny PiS je za późno zaczął ratować. To jakaś nowa retoryka w TVP? Bo odechciało mi się już jakiś czas oglądać i nie jestem na bieżąco.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@labla: niech ginie. Składy węgla jakoś nie miały i nie mają skrupułów sprzedawać węgiel z marżą rzędu kilkudziesięciu procent. Jeśli jeden chudy rok doprowadził go do ruiny na którą pracował rzekomo kilkanaście lat to można tylko wysnuć wnioski na ile jest to biznes w którym liczy się ta słynna "przedsiębiorczość" a ile jest w tym złodziejstwa.
  • Odpowiedz
@labla: przecież pomijajac wszystkie złe decyzje jakie PiS podjął, to za sam węgiel powinien być na taczkach wywiziony. Jak można w kwietniu nakładać embargo, gdzie reszta krajów UE, w których rządzą ludzie z mózgami zrobiła to dopiero od sierpnia? Co miał pokazać ten gest, poza pozbawieniem kilku miesięcy na budowę zapasów?
Ogłosili embargo gdy nic nie było zakontraktowane z morskich dostaw, ba, doskonale wiedzieli, ze polskie porty nie przyjmą w pełni
  • Odpowiedz
@aoc9069: Zapewne tak.
Ja nie oglądam TV prawie w ogóle a tvp to już wcale xD
Plan likwidacji górnictwa rozpisał pis. Co ciekawe sami chwalili się wygaszaniem wydobycia rozłożone w latach itd. Na dodatek bardzo mocno krzyczeli jaka to super umowa społeczna. Zaczna od obcięcia inwestycji w nowe przodki, a potem ściany i problem będzie się powoli sam rozwiązywał w czasie xD Pamietam jak chwalili się grafiką która umieszczę pod spodem,
Krzysztof53647 - @aoc9069: Zapewne tak. 
Ja nie oglądam TV prawie w ogóle a tvp to ju...

źródło: comment_1662374840P3qRuNmfAexAYI3eQWb5jX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Znudzony Neron przygotowuje plan igrzysk.
- No dobra, ale ja już mam tego dość... Wszystko już było... Co ja mam zrobić żeby było ciekawie? Znów Ci gladiatorzy, znów dzikie zwierzęta... Ile tak można?
W tym momencie odzywa się stojący w kącie kapitan gwardii:
- To może ja podpowiem. - rzecze skromnie i z cicha.
- Mów.
- Otóż może by tak sto dziewic chrześcijańskich do słupów uwiązać i jeden sprawny legionista pozbawiłby
  • Odpowiedz
  • 2
@labla jak przedsiębiorcy nie mogą prowadzić działalności w warunkach jakie stwarza im rząd to znaczy że się po prostu do tego nie nadają

Jakoś tak to szło xD
  • Odpowiedz
@labla jak przedsiębiorcy nie mogą prowadzić działalności w warunkach jakie stwarza im rząd to znaczy że się po prostu do tego nie nadają


@Sprus: słowa wypowiedziane przez człowieka, który całe życie (i jego brat zresztą też) ssał państwowy cyc i nigdy w sektorze prywatnym nie pracował.
  • Odpowiedz