Wpis z mikrobloga

@labla: przedsiębiorca prywaciarz, firmy mu się zachciało! na etat i robić za miskę ryżu!!!!oneone

A tak na serio to tragedia, tak po ludzku szkoda mi chłopa i jemu podobnych, ludzi przedsiębiorczych którym coś się w życiu chciało zrobić więcej prócz #!$%@? na etacie.
  • Odpowiedz
@spinor: a potem monopoliści robią co chcą z cenami bo nikt nie ma kontroferty. W biznesie nie ma skrupułów, masz towar który każdy chce a inni nie mają to walisz ceny w kosmos
  • Odpowiedz
@adwersarz: ale przecież producenci nie bankrutują, tylko pośrednicy, a oni węgla nie wyczarowują w powietrza. Aktualnie po prostu towaru brakuje i jest drogi, więc konsumenci są gotowi tracić czas kupując bezpośrednio od producenta bez złodziejskiej marży, czyli wykonują robotę pośrednika, więc ten jeśli przejadł okres prosperity, musi zbankrutować
  • Odpowiedz
  • 1
@jucio podobna sytuacja jest w stadninie w Michałowie. Zwolnili wieloletniego prezesa i wstawili jakiegoś swojego pionka po weterynarii. Interes przestał się kręcić, nowy prezes sobie nie radzi i obstawiam jeszcze 2 lata i będzie zamknięta
  • Odpowiedz
@labla: dla mnie to jest nadal nie pojęte, ze w kraju z tak rozwiniętym górnictwem brakuje węgla i grozi nam chłodna zima ( ͡° ʖ̯ ͡°) samo to jest wystarczającym argumentem żeby odsunąć PIS od władzy.
  • Odpowiedz
No i dobrze, składy węgla to zbędni pośrednicy


@kaaban: więc np mieszkając nad morzem będziesz modlił się, żeby system PGG pozwolił ci łaskawie kupić węgiel czy pojedziesz na Śląsk szukać po kopalniach? Tak samo sklepy spozywcze to pośrednicy, a nikt nie narzeka.
  • Odpowiedz
@labla: trochę przykro się to czyta zwłaszcza że facet nie ma gdzie kupić albo jak kupi to samo gówno którego nie chce sprzedawać.

Co mogę doradzić? Zmienić nazwę że skład węgla na pompy ciepła cokolwiek co będzie szło i handlwoac, jeśli ma do tego dryg. Węgiel prędzej czy później i tak zostanie zaorany chociażby głupia polityka klimatyczna Unii.
  • Odpowiedz
@spinor: skoro skład nie jest w stanie kupić od kopalni to szuka w imporcie gdzie jest po 2700-2800. Sam widziałem ogłoszenia gdzie był po 2800 brutto ale minimum 24 tony + miejsce do rozładunku. 15% narzutu od 2700 to 3105zł dorzucić koszty utrzymania firmy w takiej skali i zobacz ile zostanie. 50zł od tony?

Pgg ma autoryzowanych sprzedawców i np w Bydgoszczy autoryzowany sprzedawca pgg ma węgiel po 2850/ tonę
  • Odpowiedz
@djtartini1: Są sklepy spożywcze, które sprzedają tylko jeden towar? Oczywiście że nie, a skład opału to robi, dlatego jest całkowicie zbędny

Co do systemu to wystarczy, że pierwsze X ton będzie w cenie Y a kolejne w cenie Yx5, wtedy panikarze i Spekulanci będą odcięci, reszta się sama ustabilizuje
  • Odpowiedz
@kaaban: A co skład opału ma jeszcze sprzedawać? Wódę w butelkach? Większość takich składów opiera się na węglu różnego rodzaju: orzech, kostka, miał, ekogroszek, groszek, luzem, workowany. Ale żadnego nie da się kupić normalnie (jak to było przed tym całym cyrkiem) na kopalni.
  • Odpowiedz